Italian, Italiano

Кабли

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли
www.lancabletaiwan.com е еден од клучните производителот, набавувачот и извозник во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за производство и извоз на Кабли. Да имаат корист од нашите силни OEM / ODM способности и внимателен услуги, контактирајте со нас today.We искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите клиенти. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
 • Печ кабел
  Печ кабел
  Апликација
  Се користи како работна станица надвор на Ф.Д. / IDF и други хоризонтални комуникациски кабел; за внатрешна инсталација и поддршка на амо-PMD Аудио, интегрирани услуги дигитална мрежа (ISDN), АТМ 155Mbps, 100Mbps TPDDI, Брз Етер-нет ИТН.

  Структура
  ЈП изолација
  Диригент: Баре Бакар / ЦЦА
  Јакна: FR ПВЦ или LSOH
  Приклучок: RJ45 8P8C ДА RJ45 8P8C

  Стандард
  ISO / IEC 11801, ANSI/TIA/EIA-568B

  Сертификат
  UL, ETL

  Предност
  1. Висок квалитет.
  2. Фабрика цена.
  3. За време на испорака.
  4. Мулти-заглавувам конструкција.
  5. Многу бои по желба.
  6. Различна должина.
 • Мрежата на кабли
  Мрежата на кабли

  Апликација
  Се користи како работна станица надвор на Ф.Д. / IDF и други хоризонтални кабли поддршка амо-PMD аудио.
  10BASE-Т4 100BASE-TX 100Base-VG-ANYLAN 155Mbps АТМ 622 Mbps ATM 1000BASE-T 10GBase-Т

  Структура
  Голи бакар, ЈП изолација, алуминиумска фолија, плетенка, ПВЦ / LSOH јакна.

  Стандард
  Стандард: Според ISO / IEC 11801, ANSI / TIA / EIA 568B

  Сертификат
  UL, ETL

  Предност
  1. Висок квалитет.
  2. Фабрика цена.
  3. За време на испорака.
  4. Мулти-заглавувам изградба, мека, лесно флексибилни, а не се откинуваат лесно.
  5. Многу бои по желба, измамничка, и лесно да ги обележат.
  6. Различна должина може да биде на располагање.
 • САТ 7 кабел
  САТ 7 кабел
  Апликација
  Cat7 е "целосно заштитен" Twisted Pair кабел кој секој пар заштитени независно и заштитени за целокупното како и. Надворешниот алуминиумска фолија се користи против надворешни влијанија, со цел да се обезбеди најдобар оклопна ефект на 10 Gbps full-duplex пренос. Поддршка амо-PMD Аудио, интегрирани услуги дигитална мрежа (ISDN), АТМ 155Mbps, 1000Mbps TPDDI, Брз Етер-нет ИТН. Електрични и механички својства на Cat7 4pairs извртени-pair кабел со висок квалитет и да ги задоволи сите класа F линкови и седум апликации, со посебна линија на алуминиумска фолија штит и кабел плетенка штит, да се постигне многу одлична екранировка effect.Cat7 4pairs извртени-пар во истиот кабел за поддршка на глас, податоци, видео, мултимедија три апликации.

  Структура
  Голи бакар, ЈП изолација, алуминиумска фолија, плетенка, ПВЦ / LSOH јакна.

  Стандард
  ISO / IEC 11801, IEC 61.156

  Сертификат
  UL, ETL

  Предност
  1. Висок квалитет.
  2. Фабрика цена.
  3. За време на испорака.
  4. Мулти-заглавувам изградба, мека, лесно флексибилни, а не се откинуваат лесно.
  5. Многу бои по желба, измамничка, и лесно да ги обележат.
  6. Различна должина може да биде на располагање.
 • DisplayPort однос на HDMI кабел
  DisplayPort однос на HDMI кабел
  DisplayPort 20-пински машки да DisplayPort 20-пински машки кабел
  (DisplayPort v1.2 компатибилен)
  - Поддршка на 8-битно и 10-битен Deep Color.
  - Двонасочно помошни канал за поддршка на 720Mbps.
  - Поддршка заштитена содржина и со високи перформанси апликации како што се 3D игри.
  - Поддршка два такви монитори со еден кабел, или четири 1920x1200 монитори.
  - Овозможување USB 2.0 или Ethernet податоци да се спроведе.
  - Поддршка за Full HD 3D стереоскопичен покажува.
  - Боја АЛ метал школка собранието.
 • DVI-D кабел
  DVI-D кабел
  Функција
  Диригент: Конзервиран бакар.
  Приклучок: DVI приклучок * 2, феритни прстен (опција), итн
  Диригент: 99.99% кислород бесплатни бакар за максимална спроводливост и сигурност.
  Должина: 1m ~ (индивидуализира)
  Изолација: ПВЦ
  Боја: црна или индивидуализира.

  Апликации
  За висок квалитет на аудио и видео пренос во сет-top box приемник, DVD плеери, персонални компјутери, видео игра машина, сеопфатна прошири машина, дигитален аудио и телевизија.
 • RG6U коаксијален кабел
  RG6U коаксијален кабел
  Norminal централна диригент Кол. 1.02CCS + /-0.01mm
  Norminal изолација Кол. 4.57FPE + / -0,10 милиметри
  Norminal јакна Кол.: 6,86 + / -0,20 милиметри
  Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
  Norminal: 75 + / -3 Ohm
  Брзина на пропагација: 85%
  Врати загуба 0dB
  000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
  Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
  Слабеењето тестирани на 68 潞 f (20 潞 в)
  Тестирани во должина: 100

  Фабрика цена RG6 Воздушната кабел
  1. OEM е во ред
  2. ISO9001/CE/REACH/ETL
  3. Стабилен квалитет, со конкурентни цени.

 • RF кабел
  RF кабел
  Norminal централна диригент Кол. 1.63CCS + /-0.015mm
  Norminal изолација Кол. 7.11FPE + / -0,10 милиметри
  Norminal јакна Кол.: 10.3 + / -0,2 мм
  Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
  Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
  Брзина на пропагација: 85%
  Врати загуба 0dB
  000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
  Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
  Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
  Тестирани во должина: 100

  Спецификации
  1. Добра услуга.
  2. И контрола на квалитетот.
  3. ISO 9001/CE/ROHS.
  4. OEM е во ред за RG11 кабел.
  5. RG11 коаксијален кабел за подземни располагање.
 • RG11 кабли
  RG11 кабли
  Детален опис:
  1,63 卤 0,02 мм 21% CCS / 7,11 卤 0,10 мм
  Foamed ЈП / Сплотени Al / ПЕТ / 96 * 0.16,60% АЛ
  Плетење / 10,30 卤 0,3 мм 70Degree ПВЦ Црното (или ПЕ) со 1.83mm челик Messenger

  Спецификации
  1. Прифати OEM барање.
  2. ISO9001, CE, ETL, ROHS, домет
  3. Широко се користат во широкопојасниот интернет пренос на податоци.
  4. Коаксијален кабел RG11 Со Messenger за RoHS.

  Пакување Детална:
  1. должини на располагање во согласност со барањето на клиентот;
  2. Контактното пакување: Дрвени ролна, пластични ролна на располагање.
  3. Надворешното пакување: картонска кутија, палети клиенти барање располагање.
  4. Други пакување на располагање во согласност со барањето на клиентот.
 • RG213 кабел
  RG213 кабел
  Norminal централна диригент Кол.: 7 * 0.75CU + / -0,01 милиметри
  Norminal изолација Кол. 7.24SPE + / -0,10 милиметри
  Norminal јакна Кол.: 10.3 + / -0,20 милиметри
  Norminal капацитетот: 100 + / -3 pF / m
  Norminal Импеданса: 50 + / -3 оми
  Брзина на пропагација: 85%
  Врати загуба 0dB
  Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
  Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
  Тестирани во должина: 100

  Апликации:
  1. CATV-заедницата антена телевизија.
  2. CCTV-во затворено коло телевизија.
  3. ДБС-сателити за директно емитување.

  Транспорт:
  1. RG213 Сите достапни превозот начини може да се примени, по брза пошта, воздух или море.
  2. Назначен превозот компанија или нашите сопствени шпедитери сите може да се користи во пратката.
  3. Полно работно начин за следење на Товарот за вас пред да пристигне на стоката.
  4. ОЕМ и ознака купувачи се добредојдени.
 • RG58 Коаксијален кабел
  RG58 Коаксијален кабел
  Norminal централна диригент Кол. 1.02cu + / -0,005 мм
  Norminal изолација Кол. 2.9SPE + / -0,05 милиметри
  Norminal јакна Кол.: 5,0 + / -0,10 милиметри
  Norminal капацитетот: 100 + / -3 pF / m
  Norminal Импеданса: 50 + / -3 оми
  Брзина на пропагација: 66%
  Врати загуба 0dB
  Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,0 kV
  Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
  Тестирани во должина: 100

  Предности:
  Стандард ТВ комуникација кабел коаксијален кабел RG58
  1. Висок квалитет и ниска цена.
  2. CE / ROHS / ETL / UL.
  3. OEM е на располагање.
  4. Пакување Детална:
  Внатрешна Пакување: Дрвена клопче, дрвен тапан, пластични тапан.
  Надворешното пакување: Дрвени Тапани, картонска кутија, извлечете кутија.
 • Убедувам кабли
  Убедувам кабли
  Бакар или ЦЦА диригент
  Челик гласник за подобра механички функција
  Алуминиумски цевки, ЈП јакна
  Центарот диригент: 2.77CU/CCA + / -0,02 милиметри
  Диелектрични: Гас прошири полиетилен (11.43FPE + / -0,30 мм)
  Надворешниот проводник: аргон-лачно заварување алуминиум цевка
  Јакна: ЈП
  Norminal јакна Диа:. 14,48 + /-0.30mm
  Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
  Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
  Брзина на пропагација: 88%
  Врати загуба 0dB
  Отпор на изолација (20 潞 в) 0000 М Ω км
  Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
  Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
  ОЕМ и ознака купувачи се добредојдени
  Пакување Детална: Пакување: Достапни во согласност со барањето на клиентот.
  Добар квалитет, конкурентна цена.
  Брза испорака (2-4недели).
  CE / Рош / UL сертификација.
 • Коаксијален кабел
  Коаксијален кабел
  Алуминиумски цевки, ЈП јакна
  Центарот диригент: 3.15CU/CCA + / -0,03 милиметри
  Диелектрични: Гас прошири полиетилен (13.03FPE + / -0,30 мм)
  Надворешниот проводник: аргон-лачно заварување алуминиум цевка
  Јакна: ЈП
  Norminal јакна Диа:. 15,50 + /-0.30mm
  Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
  Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
  Брзина на пропагација: 88%
  Врати загуба 0dB
  Отпор на изолација (20 潞 в) 0000 М Ω км
  Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
  Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)

 • Мини САС HD кабел
  Мини САС HD кабел
  Serial Attached SCSI (САС) е на високо-брзински складирање на податоци интерфејс наменета за високо-автопат и брзи податоци за пристап. Првенствено наменета за складирање на податоци центри, интерфејсот САС е наназад компатибилен со SATA. Ова му овозможува на корисникот да се меша поскапи, пониски капацитет САС дискови HDD за апликации кои бараат побрз пристап до податоци и поголема сигурност, со пониски цени, повисок капацитет SATA дискови за апликации со пониски брзината на пристап барања. Lontion носи целосна линија на квалитет САС кабли со конектори за секоја можна апликација, внатрешни и надворешни.

  Апликации
  СФФ-8087 за СФФ-8087 Внатрешна Multilane САС кабел
  Serial Attached SCSI (САС 2.1)
  Сериски пренос на податоци
  HBA (домаќин автобус адаптер)
  RAID (редундантни низи на евтин у)
  Станици
  Rack-Mount сервер
  Сервери
  Складирање решетката
  Високи перформанси компјутер
  Префрли

  Спецификации
  1. Дизајнирано за да се да се користи на уреди за складирање.
  2. RoHS
  3. Сопствен дизајн на располагање.
 • HD Мини САС кабел
  HD Мини САС кабел
  Главни карактеристики
  СФФ-8643, САС 2,1 согласност и способен за САС 3,0
  Широко бенд дизајн за 6G да 12G bps
  Пред-собраа, едно парче конектор и кафез собранието нуди еден чекор поставеност на одборот
  REACH и RoHS согласност
  Подобрена кабел бравата дизајн
  Подобрен ЕМИ здолниште дизајн
  26, и 30 AWG дел кабел

  Апликации
  Serial Attached SCSI (САС 2.1)
  Сериски пренос на податоци
  HBA (домаќин автобус адаптер)
  RAID (редундантни низи на евтин у)
  Станици
  Rack-Mount сервер
  Сервери
  Складирање решетката
  Високи перформанси компјутер
  Префрли

 • Сопствени кабелски склопови
  Сопствени кабелски склопови
  Високата рамни кабли ексел во повторувачки движења опрема, се имуни на шок и вибрации, груби средини, и екстремни температури. Нивните тенок профил и висока флексибилност обезбеди одлична решенија за компактни уреди и затворени простори.

  Висока флексибилност и квалитет
  Одлично флексибилни перформанси.
  Компактен жици без лого гасеница.
  Топлина сврзување без површината адхезија.
  Рамниот кабел со врзани воздух цевки се достапни.
  UL одобрени видови се достапни.
  ИСО 9001 сертификат.
  КАКО 9100 воздухопловни стандардни уверение.
  Високата рамни кабли се 100% тестирани за да се обезбеди оптимална ефикасност.

  Екстремни средини
  Изведување на температури од -65 掳 C до 260 掳 C
  Чисти соби без честички
  Под вакуум НАСА Outgassing Спецификација 1124
  Изложеност на вода, масло, и хемикалии.

  Широка примена
  Воздухопловна и воена рамен кабел.
  Движење контрола и автоматизација рамен кабел.
  Медицински рамен кабел и кабелски склопови.
  Полупроводнички Производство рамен кабел и склопови.
 • Енкодер Кабли
  Енкодер Кабли
  А широк спектар на мотор, енкодер и повратни информации кабли погодна за фиксна и постојано покажување апликации. Нивната главна примена е во пренос на контролните сигнали за servomotors. Тие имаат мала тежина и простор барање, додека преостанатите погодна за континуирано пренасочување на нивните операции.

  Клучни Спецификација
  1. Должина: Ќе според вашето барање.
  2. Јапонија технички.
  3. Висок квалитет.
  4. Примерок понуда.
  5. Екс-акции брза испорака.
  6. Одлична сила.
  7. Силна конструкција.
  8. Отпорност на корозија.

  Ние сме еден од снабдувачите за Hitachi, Сони, OMRON, Делта, автоматизација производи. Имаме предност цена во овие производи, повеќе од 60% од нашите производи се извезуваат во Јапонија, Европа. За задоволување на различните потреби на клиентите, ние нудиме на нашите производи во различни големини и спецификации.
Презентирање на широк спектар на

Кабли

кој има висока затегнувачка цврстина, се димензионален точни и се многу издржливи. Лесен за одржување, овие производи имаат висока спроводливост.