Italian, Italiano

CAT 6 кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> LAN кабли -> CAT 6 кабел
Основана во Taiwan, www.lancabletaiwan.com, Професионален производителот, снабдувачот на CAT 6 кабел има широк спектар на производствените линии. Ние успешно го продаваат и извезуваат нашите производи во странство. Ние продолжуваме значителни инвестиции во истражување и развој да се произведуваат производи на највисоките можни стандарди за квалитет и ефикасност. Тоа ќе биде твојата мудрост избор да соработуваат бизнис со нас. Искрено се надеваме дека ќе биде вашиот најдобар партнер во бизнисот. Немојте да се колебате и контактирајте не веднаш штом ќе може да се!
CAT 6 кабел

модел:
CAT 6 кабел
Апликација
Овој тип на кабел е главната користат во структурно каблирање за компјутерските мрежи, како што се Ethernet, поддржува фреквенции до 250 MHz и е наменета за пренос на брзини до 1 Gigabit во секунда (Gigabit Ethernet), АТМ 155Mbps, 1000Mbps TPDDI, Брз етер-нет ИТН.

Структура
Исцедете жица: Баре бакарна
На кабел јакна: ЈП изолација, СР ПВЦ / LSOH јакна
Јакна Боја: факултативно

Стандард
ISO / IEC 11801, ANSI/TIA/EIA-568B

Сертификат
UL, ETL

Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние се справи со широк спектар на

CAT 6 кабел

кои се достапни за нашите клиенти во различни големини и бројни форми како плоштад, круг, Д форма и многу други.