Italian, Italiano

САТ 7 кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли -> САТ 7 кабел
Ние сме компанија која се бави со производство, снабдување и извоз на висок квалитет на САТ 7 кабел кои се прецизно изработени и многу прецизна направи. Нашите производи понуди трајни и долготраен век на клиентите. Нашата компанија има добро обучени маркетинг и материјал ракување кадар ние сме страсно посветена избави иновативни производи на нашите клиенти на време за да изградат посветла и одржлива иднина.
САТ 7 кабел

модел:
САТ 7 кабел
Апликација
Cat7 е "целосно заштитен" Twisted Pair кабел кој секој пар заштитени независно и заштитени за целокупното како и. Надворешниот алуминиумска фолија се користи против надворешни влијанија, со цел да се обезбеди најдобар оклопна ефект на 10 Gbps full-duplex пренос. Поддршка амо-PMD Аудио, интегрирани услуги дигитална мрежа (ISDN), АТМ 155Mbps, 1000Mbps TPDDI, Брз Етер-нет ИТН. Електрични и механички својства на Cat7 4pairs извртени-pair кабел со висок квалитет и да ги задоволи сите класа F линкови и седум апликации, со посебна линија на алуминиумска фолија штит и кабел плетенка штит, да се постигне многу одлична екранировка effect.Cat7 4pairs извртени-пар во истиот кабел за поддршка на глас, податоци, видео, мултимедија три апликации.

Структура
Голи бакар, ЈП изолација, алуминиумска фолија, плетенка, ПВЦ / LSOH јакна.

Стандард
ISO / IEC 11801, IEC 61.156

Сертификат
UL, ETL

Предност
1. Висок квалитет.
2. Фабрика цена.
3. За време на испорака.
4. Мулти-заглавувам изградба, мека, лесно флексибилни, а не се откинуваат лесно.
5. Многу бои по желба, измамничка, и лесно да ги обележат.
6. Различна должина може да биде на располагање.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите

САТ 7 кабел

производи се достапни. До денес, се повеќе и повеќе клиенти, кои се движат од Кина до Океанија, Јапонија, Кореја, Југоисточна азиски земји, а дел од американските и европските земји почнаа да изберете нашите производи, кои имаат освоено добар углед и дома и во странство.
Ние сме сигурни дека од чисто срце соработка можеме да се воспостави добри односи. Се чувствуваат слободни да не контактирате, ние сме сигурни да ви ги задоволи со нашите професионални информации, производи со врвен квалитет, најдобра цена и ефикасно услуги.На сите детали, Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.