Italian, Italiano

САТ 7 LAN кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> LAN кабли -> САТ 7 LAN кабел
Со огромно индустриски искуство, имаме стекнато компетентност во производство, снабдување и извоз врвен квалитет САТ 7 LAN кабел, Кои се на располагање од нас во неколку дизајни, големини и бројки. Taiwan Овие се многу барани на домашниот и меѓународните пазари за нивната ефикасност, издржливост, долг животен век и висок квалитет. Ние се произведени со користење на супериорен квалитет материјали кои се тестирани за нивната ефикасност.
САТ 7 LAN кабел

модел:
САТ 7 LAN кабел
Апликација
Cat7 е "целосно заштитен" Twisted Pair кабел кој секој пар заштитени независно и заштитени за целокупното како и. Надворешниот алуминиумска фолија се користи против надворешни влијанија, со цел да се обезбеди најдобар оклопна ефект на 10 Gbps full-duplex пренос. Поддршка амо-PMD Аудио, интегрирани услуги дигитална мрежа (ISDN), АТМ 155Mbps, 1000Mbps TPDDI, Брз Етер-нет ИТН. Електрични и механички својства на Cat7 4pairs извртени-pair кабел со висок квалитет и да ги задоволи сите класа F линкови и седум апликации, со посебна линија на алуминиумска фолија штит и кабел плетенка штит, да се постигне многу одлични заштитен ефект. Cat7 4pairs извртени-пар во истиот кабел за поддршка на глас, податоци, видео, мултимедија три апликации.

Структура
Голи бакар, ЈП изолација, алуминиумска фолија, плетенка, ПВЦ / LSOH јакна.

Стандард
ISO / IEC 11801, IEC 61.156

Сертификат
UL, ETL

Предност
1. Висок квалитет.
2. Фабрика цена.
3. За време на испорака.
4. Мулти-заглавувам изградба, мека, лесно флексибилни, а не се откинуваат лесно.
5. Многу бои по желба, измамничка, и лесно да ги обележат.
6. Различна должина може да биде на располагање.
Прашање Сега +Прашање Сега -
За да стигнат до меѓународно водечки стандард за квалитет со конкурентна цена е нашата постојана потрага. Наша цел е снабдување со висок квалитет

САТ 7 LAN кабел

да ги задоволи клиентите задоволство.