Italian, Italiano

CAT5 кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> LAN кабли -> CAT5 кабел
www.lancabletaiwan.com се наоѓа во Taiwan. Ние сме професионални претпријатие ангажирани во производителот, снабдувачот и извозник на CAT5 кабел. Ние можеме да ги доставуваме широк спектар на производи за да се исполнат постојано менување на барањата на пазарот. Кориснички налози се добредојдени. Ние се повеќе се шири нашите меѓународни удел на пазарот врз основа на квалитетот на производите, одлична услуга, разумна цена и навремена испорака. Ве молиме контактирајте не во секое време за повеќе информации.
CAT5 кабел

модел:
CAT5 кабел
Апликација
Се користи како работна станица надвор на Ф.Д. / IDF и други хоризонтални кабли поддршка амо-PMD Аудио, интегрирани услуги дигитална мрежа (ISDN), АТМ 155Mbps, 100Mbps TPDDI, Брз Етер-нет ИТН.

Структура
Голи бакар, ЈП изолација, алуминиумска фолија, ПВЦ / LSOH јакна.

Стандард
ISO / IEC 11801, ANSI/TIA/EIA-568B

Сертификат
UL, ETL

Предност
1. Висок квалитет.
2. Фабрика цена.
3. За време на испорака.
4. Мулти-заглавувам изградба, мека, лесно флексибилни, а не се откинуваат лесно.
5. Многу бои по желба, измамничка, и лесно да ги обележат.
6. Различна должина може да биде на располагање.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите

CAT5 кабел

достапни во различни спецификации, се познати по ред завршна обработка, отпорност на корозија и издржливост. Овие ефективни производи се во согласност со дефинираните стандардите за индустријата.