Italian, Italiano

Коаксијален кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли -> Коаксијален кабел
www.lancabletaiwan.com е професионална производителот, набавувачот и извозник што се занимава со изгледот, развој и производство на Коаксијален кабел. Ние се наоѓа во Taiwan, Со удобен превоз пристап. Сите производи се строго проверени од страна на нашите професионални вработен.
Коаксијален кабел

модел:
Коаксијален кабел
Алуминиумски цевки, ЈП јакна
Центарот диригент: 3.15CU/CCA + / -0,03 милиметри
Диелектрични: Гас прошири полиетилен (13.03FPE + / -0,30 мм)
Надворешниот проводник: аргон-лачно заварување алуминиум цевка
Јакна: ЈП
Norminal јакна Диа:. 15,50 + /-0.30mm
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 88%
Врати загуба 0dB
Отпор на изолација (20 潞 в) 0000 М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)


Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние сме искусни компанија специјализирана за извоз

Коаксијален кабел

. Секогаш ги одржуваме строга контрола на квалитетот кој заработил ни висок углед меѓу странските пазари. Нашата цена е поконкурентни како ние го имаме нашиот сопствен база.