Italian, Italiano

Убедувам кабли

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли -> Убедувам кабли
www.lancabletaiwan.com врз основа на производителот, снабдувачот и извозник на висок квалитет Убедувам кабли. Ние сме извозно ориентирана компанија која ги интегрира дизајн, развој, производство и услуги. Поради ниските трошоци за работна сила и високо квалификувана работна сила и држава на уметноста производствен капацитет, ние сме во состојба да произведува високо квалитетни производи по најниски цени и да се обезбеди вредност за парите. Искрено се добредојдени сите пријатели дома и во странство да контактирате со нас, или со воспоставување на деловни односи или да работат заедно за да се добие взаемна корист.
Убедувам кабли

модел:
Убедувам кабли
Бакар или ЦЦА диригент
Челик гласник за подобра механички функција
Алуминиумски цевки, ЈП јакна
Центарот диригент: 2.77CU/CCA + / -0,02 милиметри
Диелектрични: Гас прошири полиетилен (11.43FPE + / -0,30 мм)
Надворешниот проводник: аргон-лачно заварување алуминиум цевка
Јакна: ЈП
Norminal јакна Диа:. 14,48 + /-0.30mm
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 88%
Врати загуба 0dB
Отпор на изолација (20 潞 в) 0000 М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
ОЕМ и ознака купувачи се добредојдени
Пакување Детална: Пакување: Достапни во согласност со барањето на клиентот.
Добар квалитет, конкурентна цена.
Брза испорака (2-4недели).
CE / Рош / UL сертификација.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние ги доставуваме нашите најдобар квалитет

Убедувам кабли

и за време на испорака да ги задоволат вашите барања. За повеќе детална спецификација, ве молиме да ни ги испратите вашите истрага и ние ќе ви одговори наскоро.