Italian, Italiano

Бакарни кабли

www.lancabletaiwan.com е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Бакарни кабли in Taiwan
 • CAT6A кабел
  CAT6A кабел
  Апликација
  Се користи како работна станица надвор на Ф.Д. / IDF и други хоризонтални кабли поддршка амо-PMD Аудио, интегрирани услуги дигитална мрежа (ISDN), АТМ 155Mbps, 10Gmbps TPDDI, Брз Етер-нет ИТН. 100BASE-TX, 100VG-ANYLAN, 1000BASE-T

  Структура
  Голи бакар, ЈП изолација, алуминиумска фолија, плетенка, ПВЦ / LSOH јакна.

  Стандард
  Стандард: Според ISO / IEC 11801, ANSI / TIA / EIA 568C, IEC61156

  Сертификат
  UL, ETL

  Предност
  1. Конкурентна фабрика цена FTP CAT6A кабел.
  2. БЦ / ЦЦА диригент.
  3. Многу бои и должини опционални.

 • HDMI Мини кабел
  HDMI Мини кабел
  Со голема брзина HDMI Би-боја мувла кабел со Ethernet канал
  - HDMI 19 пински машки на HDMI 19 пински машки врски.
  - Обезбедување на интегритетот на сигналот помеѓу HDMI уреди.
  - Да помине 1080p и HDMI ATC тест.
  - Во согласност со голема брзина HDMI спецификации.

  Со голема брзина HDMI рамен кабел Канал Ротирачки HDMI со Ethernet
  - HDMI 19 пински машки на HDMI 19 пински машки врски.
  - Обезбедување на интегритетот на сигналот помеѓу HDMI уреди.
  - Да помине 1080p и HDMI ATC тест.
  - Во согласност со голема брзина HDMI спецификации.

  Нашите Популарни HDMI кабел Спецификација
 • USB сериски кабел
  USB сериски кабел
  SuperSpeed ​​USB 3.0 Тип
  - Поддршка на 5Gbps стапка на податоци, само 625MB / s
  - Заштитени извртени пар (STP) се користи за USB 3.0
  - Еден тип надолу инклузивно USB 1.0/1.1/2.0
  - Минимизирање конектор форма фактор варијации.
  - Управување со ЕМИ.
  - Сите двострано податочна комуникација.
 • RG59 кабли
  RG59 кабли
  RG коаксијален кабел со високи пренос фреквенција и ниска слабеењето.
  Напредна опрема.
  висок квалитет и добра цена.
  Norminal централна диригент Кол. 0.81CU + / -0,01 милиметри
  Norminal изолација Кол. 3.66FPE + / -0,10 милиметри
  Norminal јакна Кол.: 6,1 + / -0,2 мм
  Norminal капацитетот: 50 + / -3 pf / m
  Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
  Брзина на пропагација: 85%
  Врати загуба 0dB
  000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
  Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
  Слабеењето тестирани на 68 潞 f (20 潞 в)
  Тестирани во должина: 100
 • Бакарни кабли
  Бакарни кабли
  Norminal централна диригент Кол. 1.63CCS + /-0.015mm
  Norminal изолација Кол. 7.11FPE + / -0,10 милиметри
  Norminal јакна Кол.: 10.3 + / -0,2 мм
  Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
  Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
  Брзина на пропагација: 85%
  Врати загуба 0dB
  000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
  Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
  Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
  Тестирани во должина: 100

  Спецификации
  1. Добра услуга.
  2. И контрола на квалитетот.
  3. ISO 9001/CE/ROHS.
  4. OEM е во ред за RG11 кабел.
  5. RG11 коаксијален кабел за подземни располагање.
 • RG8U Коаксијален кабел
  RG8U Коаксијален кабел
  Внатрешна Диригент: 7 * 0,724 (мм) БЦ / CCS
  Диелектрични: 7,2 (мм) ЈП / FPE
  Штит (касета): Сплотени / Double / АЛ Фолии
  Плетенка (покриеност%): 4 0% ~ 100% BC / TC / АЛ-MG
  Јакна: 10,3 (мм) ЈП / ПВЦ
  Јакна Дебелина на ѕидот: 1,09 (мм)
  Импеданса (оми): 50 2
  Nomial Capacitcance (pF / m): 57
  Брзина на простирање на бранови: 83%
  Минимум Врати Загуба (dB):
  1-1000MHZ: 23
  1000-2250Mhz: 19
 • RG58 кабли
  RG58 кабли
  Norminal централна диригент Кол.: 19 * 0.18cu + /-0.005mm
  Norminal изолација Кол. 2.95SPE + / -0,10 милиметри
  Norminal јакна Кол.: 4,95 + / -0,10 милиметри
  Norminal капацитетот: 100 + / -3 pF / m
  Norminal Импеданса: 50 + / -3 оми
  Брзина на пропагација: 66%
  Врати загуба 0dB
  Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,0 kV
  Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
  Тестирани во должина: 100

  Спецификации
  RG58 кабел со 50 оми RG58 кабел
  1. Погодна за ТВ, кабловска телевизија, радио комуникација.
  2. Прилагодено спецификации се достапни.
Нашите

Бакарни кабли

производи се достапни. До денес, се повеќе и повеќе клиенти, кои се движат од Кина до Океанија, Јапонија, Кореја, Југоисточна азиски земји, а дел од американските и европските земји почнаа да изберете нашите производи, кои имаат освоено добар углед и дома и во странство.
Ние сме сигурни дека од чисто срце соработка можеме да се воспостави добри односи. Се чувствуваат слободни да не контактирате, ние сме сигурни да ви ги задоволи со нашите професионални информации, производи со врвен квалитет, најдобра цена и ефикасно услуги.На сите детали, Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.