Italian, Italiano

Прилагодено кабел

Како професионален производство, снабдување и извоз Прилагодено кабел in Taiwan. Со инженер персонал повеќе од 20. силна R & D способност, напредни производствени линии, совршено П / А систем за контрола и строга контрола на суровина купување им овозможат на нашите производи да се задоволат трговија стандард и ниво на квалитет на клиентите и испорака датум. Нашата политика за квалитет е квалитет прво, нудат висок квалитет и висока сигурност производи на нашите клиенти и не прават никакви проблеми за нашите клиенти. Ве молиме контактирајте не сега.
 • Флексибилни рамен кабел
  Флексибилни рамен кабел
  Високата рамни кабли ексел во повторувачки движења опрема, се имуни на шок и вибрации, груби средини, и екстремни температури. Нивните тенок профил и висока флексибилност обезбеди одлична решенија за компактни уреди и затворени простори.

  Висока флексибилност и квалитет
  Одлично флексибилни перформанси.
  Компактен жици без лого гасеница.
  Топлина сврзување без површината адхезија.
  Рамниот кабел со врзани воздух цевки се достапни.
  UL одобрени видови се достапни.
  ИСО 9001 сертификат.
  КАКО 9100 воздухопловни стандардни уверение.
  Високата рамни кабли се 100% тестирани за да се обезбеди оптимална ефикасност.

  Екстремни средини
  Изведување на температури од -65 掳 C до 260 掳 C
  Чисти соби без честички
  Под вакуум НАСА Outgassing Спецификација 1124
  Изложеност на вода, масло, и хемикалии.

  Широка примена
  Воздухопловна и воена рамен кабел.
  Автоматиката и автоматизација рамен кабел.
  Медицински рамен кабел и кабелски склопови.
  Полупроводнички Производство рамен кабел и склопови.
 • Енкодер кабел
  Енкодер кабел
  А широк спектар на мотор, енкодер и повратни информации кабли погодна за фиксна и постојано покажување апликации. Нивната главна примена е во пренос на контролните сигнали за servomotors. Тие имаат мала тежина и простор барање, додека преостанатите погодна за континуирано пренасочување на нивните операции.

  Клучни Спецификација
  1. Должина: Ќе според вашето барање.
  2. Јапонија технички.
  3. Висок квалитет.
  4. Примерок понуда
  5. Екс-акции брза испорака.
  6. Одлична сила.
  7. Силна конструкција.
  8. Отпорност на корозија.

  Ние сме еден од снабдувачите за Hitachi, Сони, OMRON, Делта, автоматизација производи. Имаме предност цена во овие производи, повеќе од 60% од нашите производи се извезуваат во Јапонија, Европа. За задоволување на различните потреби на клиентите, ние нудиме на нашите производи во различни големини и спецификации.
 • Прилагодено кабел собрание
  Прилагодено кабел собрание
  Робот кабли од беа особено развиена за високи механички стрес во робот индустрија. Робот кабли мора да издржат милиони наизменични виткање циклуси, како и истегнување и торзиона стрес. Во прилог на тоа постојат најмногу различни барања согласно со температурата, нафта и хемиската отпорност Клучни
  Со цел да бидат во можност да ги исполни овие високи барања, нашите робот кабли се тестирани во нашите сопствени системи за испитување во однос на перформансите и отпори.
  Ние ги развиваме робот кабли за вашиот специјален апликација

  Спецификација
  1. Должина: Ќе според вашето барање.
  2. Висок квалитет.
  3. Примерок понуда.
  4. Екс-акции брза испорака.
  5. Одлична сила.
  6. Силна конструкција.
  7. Отпорност на корозија.
 • Прилагодено Кабли
  Прилагодено Кабли
  Овие кабли се дизајнирани за голем број на вакуум кабел наслови Преку системи и камерна кабли и слични апликации. Чиста никел проводници често се вработени и да си одат низ ригорозен чистење процес при која се отстранува цртање течности, масла и други загадувачи кои се заеднички за заглавувам диригент метали. Оваа комерцијален процес во голема мера го намалуваат потенцијалот off-испарување на обработка на материјали вработен како производство помагала во своето производство.
  Овој кабел треба да се донесе до работна температура пред да ги сервисира напон и електрификација на флеш надвор производство помагала во обработка на Нексттел 庐 влакна и тоа во голема мера ја зголемува диелектрични сила.

  Спецификација
  1. Должина: Ќе според вашето барање.
  2. Висок квалитет.
  3. Примерок понуда.
  4. Екс-акции брза испорака.
  5. Одлична сила.
  6. Силна конструкција.
  7. Отпорност на корозија.
Лепење на нашиот бизнис принцип на "искреност, квалитет, иновација и клиент приоритет, и почитување нашата развојна стратегија - извршуваат совршеност во корпоративниот развој, производство, услуги и бренд единица", ние обезбеди клиенти најдобри

Прилагодено кабел

од сите делови на светот.