Italian, Italiano

ДБ кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> D-Под кабел -> ДБ кабел
www.lancabletaiwan.com снабдувач и производител на ДБ кабел. Нашата палета на производи вклучува многу аспекти. Неговата цена ефикасност е предност. Ние обезбедуваме производи со две дупки, кој се користи со користење чиста електролитски бакар и се annealed да се обезбеди оптимална еластичност. Ве молиме слободно да контактирајте не.
ДБ кабел

модел:
ДБ кабел
Спецификации:
Проводници: висока чистота кислород слободен бакар
Изолација: Со најлон заштита слој, феритни јадра опционални.
Контакти: Позлатени или обложени со никел
Проводници: п.н.е. <голи бакар>, ТЦ <Тин бакарна>, Кометал <Сребрена Бакар>, CCS, сса
Достапни должини: 1м до 5м (опционално)
Достапни завршетоци:
DB15 машки, DB15 Женски, DB25 машки, DB25 Женски
Достапни Мерач: 22/24/26/28/30AWG (опционално)
Потврдување: RoHS, UL, CE

Пакување и испорака
Пакување Детална: пластична кеса Картон
Испорака Детална: 7-15days
Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

ДБ кабел

. Ние, исто така, се грижиме за нашата широка база на клиенти нудиме нашата палета во прилагодено форма, придржувајќи се на барања и спецификации на нашите клиенти.