Italian, Italiano

ДБ Кабли

Вие сте тука: Насловна -> производи -> D-Под кабел -> ДБ Кабли
Ние би сакале да биде вашиот сигурен ДБ Кабли Производителот, набавувачот и извозник, и ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM услуга се добредојдени.
ДБ Кабли

модел:
ДБ Кабли
Со DB9 кабли од Кабли да одам, ти повеќе нема да се жртвуваат удобноста кога станува збор за поставување на компјутерски периферни уреди во вашата работа област! Дозволете ни да ви даде флексибилност за да додадете на постоечки парче на хардвер секогаш кога ви треба. Нашите DB9 продолжување кабли може да го конвертирате вашиот постоечки врски или да го замени каблите што ќе го ограничи. Секој продолжен кабел доаѓа целосно заштитени за да се спречи од несакани EMI / RFI пречки, и целосно украсениот дизајн обезбедува одлична захват.

Апликација:
Главно се користи за компјутерски глувци и тастатури (PS / 2), и видео опрема (SVHS).
Лесно да се поврзете и пренос од USB интерфејс со други интерфејс на RS232, печатач, тастатура / глувчето.
Пренос на податоци функција ја прави работата и животот лесно.

Карактеристики:
Користат за претворање на постоечка DB9M / m кабел.
Целосно заштитени за да се спречи несакани EMI / RFI мешање.
Целосно украсениот конектори со thumbscrews ви овозможи со брз и лесен врска во секое време.
Сите линии жичен директно преку.
Конектори: DB9 женски да DB9 женски.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите

ДБ Кабли

достапни во различни спецификации, се познати по ред завршна обработка, отпорност на корозија и издржливост. Овие ефективни производи се во согласност со дефинираните стандардите за индустријата.