Italian, Italiano

Дигитален коаксијален кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> Дигитален коаксијален кабел
Ние сме целосно интегрирана Taiwan производител и извозник, добавувачот Дигитален коаксијален кабел. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Дигитален коаксијален кабел

модел:
Дигитален коаксијален кабел
Norminal централна диригент Кол. 1.13CU + / -0,01 милиметри
Norminal изолација Кол. 4.8FPE + / -0,05 милиметри
Norminal јакна Кол.: 7,0 + / -0,2 мм
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pf / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 85%
Врати загуба 0dB
000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100
1. Кабел коаксијален.
2. Фабрика цена и брза испорака.
3. ОЕМ добредојде и која било големина било која боја.


Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

Гарантирање стабилна и навремено снабдување, веродостојни квалитет и искрена услуга, нашите производи на

Дигитален коаксијален кабел

се продава добро во домашните и странските пазари. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, или сакате да поставите кориснички налог, ве молиме Дон т двоумете да контактирате со нас. Ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволат вашите потреби.