Italian, Italiano

DisplayPort кабел

www.lancabletaiwan.com е професионална производителот, набавувачот и извозник специјализирана за развој и производство на DisplayPort кабел. Ние се наоѓа во Taiwan, Со удобен превоз пристап. Сите наши производи се поседува добра репутација во истата индустрија со одличен квалитет и прифатлива цена.
 • DisplayPort Кабли
  DisplayPort Кабли
  DisplayPort (ДП) кабел, со висока дефиниција дигитален аудио / видео кабел е следната генерација на дигитален дисплеј интерфејс стандард дизајн за да го замени DVI, LVDS, и на крајот VGA.
  Тоа обезбедува повисоки перформанси, овозможува возбудливи нови монитор дизајни, ја подобрува дигитален дисплеј конекција, и обезбедува патоказ за идните дисплеј примени.
  ДП се смета за HDMI еквивалент за компјутери, обезбедување и со висока дефиниција дигитални аудио и видео преку еден кабел, тоа е најдобро решение за компјутерски дисплеи, DVD плеер, проектор, и LDC ТВ / ПДП ТВ.

  Спецификации
  Приклучок: 20-пински 30U машки, школка никел plated, и 24k злато иглички 15U.Cables: UL 20.276

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: ЈП торба, Врз основа на барањето на клиентите.
  Испорака Детална: Една недела по приемот на уплатата.

  DisplayPort1.2 кабел Спецификација

 • ДП кабел
  ДП кабел
  Карактеристики:
  Помали конектори, полесно се постави, потенки кабли, помалку кабли, повисоки боја длабочини, повисоки освежи стапки, повисоки резолуции, сеприсутниот дисплеј конекција-сите особини кои DisplapPort испорачува на.
  Обезбедува податоци за стапки до 1080p резолуција со дигитални видео и аудио во еден кабел.
  Поддржува (HDMI, DVI и LVDS) дисплеј порт компоненти.
  Поддржува HDCP (High-Definition содржини заштита).
  Поддржува поголем од OXGA резолуција и поголема од 24-bit-на боја длабочини.

  Спецификации
  Конектор: 20 пински машки, школка никел plated, и 24k злато иглички кабли: UL 20.276

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: ЈП торба, Врз основа на барањето на клиентите.
  Испорака Детална: Една недела по приемот на уплатата.

  DisplayPort1.2 кабел Спецификација
 • Дисплеј порт кабел
  Дисплеј порт кабел
  Спецификации:
  Конектор: 20 пински машки, школка никел plated, и 24k злато иглички Кабли: UL 20.276 (1P + D + АЛ + Миларова) * 5 5 C + AEB, OD7.3mm, 30AWG/28AWG достапни
  Напон: DC 300V 2M ohm/10ms
  Контакт отпор: 2ohm MAX
  Сите материјали RoHS согласност
  Должина: 3ft, 6ft, 12ft, 15ft

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: ЈП торба, Врз основа на барањето на клиентите.
  Испорака Детална: Една недела по приемот на уплатата.

  DisplayPort1.2 кабел Спецификација
 • Дисплеј порт кабли
  Дисплеј порт кабли
  DisplayPort 20-пински машки да DisplayPort 20-пински машки кабел
  (DisplayPort v1.2 компатибилен)
  - Поддршка на 8-битно и 10-битен Deep Color.
  - Двонасочно помошни канал за поддршка на 720Mbps.
  - Поддршка заштитена содржина и со високи перформанси апликации како што се 3D игри.
  - Поддршка два такви монитори со еден кабел, или четири 1920x1200
  монитори.
  - Овозможување USB 2.0 или Ethernet податоци да се спроведе.
  - Поддршка за Full HD 3D стереоскопичен покажува.
  - Боја АЛ метал школка собранието.

  DisplayPort1.2 кабел Спецификација
Нашите

DisplayPort кабел

се усвоени од страна на многу компании и се успешно извезуваат во различни земји во светот. Сега ние искрено се очекува да се развие долгорочна соработка со вас.