Italian, Italiano

DisplayPort Кабли

Вие сте тука: Насловна -> производи -> DisplayPort кабел -> DisplayPort Кабли
www.lancabletaiwan.com врз основа на производителот, снабдувачот и извозник на висок квалитет DisplayPort Кабли. Ние сме извозно ориентирана компанија која ги интегрира дизајн, развој, производство и услуги. Поради ниските трошоци за работна сила и високо квалификувана работна сила и држава на уметноста производствен капацитет, ние сме во состојба да произведува високо квалитетни производи по најниски цени и да се обезбеди вредност за парите. Искрено се добредојдени сите пријатели дома и во странство да контактирате со нас, или со воспоставување на деловни односи или да работат заедно за да се добие взаемна корист.
DisplayPort Кабли

модел:
DisplayPort Кабли
DisplayPort (ДП) кабел, со висока дефиниција дигитален аудио / видео кабел е следната генерација на дигитален дисплеј интерфејс стандард дизајн за да го замени DVI, LVDS, и на крајот VGA.
Тоа обезбедува повисоки перформанси, овозможува возбудливи нови монитор дизајни, ја подобрува дигитален дисплеј конекција, и обезбедува патоказ за идните дисплеј примени.
ДП се смета за HDMI еквивалент за компјутери, обезбедување и со висока дефиниција дигитални аудио и видео преку еден кабел, тоа е најдобро решение за компјутерски дисплеи, DVD плеер, проектор, и LDC ТВ / ПДП ТВ.

Спецификации
Приклучок: 20-пински 30U машки, школка никел plated, и 24k злато иглички 15U.Cables: UL 20.276

Пакување и испорака
Пакување Детална: ЈП торба, Врз основа на барањето на клиентите.
Испорака Детална: Една недела по приемот на уплатата.

DisplayPort1.2 кабел Спецификација

DP30102

{[7/0.10BCx1P + Д (7/0.10BC) + FAM] x5PCS 7 / 0.10BCx4C}

+ AM + Д (7/0.12BC) + Б (80% ALM) + PVC6.0

5M

DP28102

{[7/0.12BCx1P + Д (7/0.12BC) + FAM] x5PCS 7 / 0.12BCx4C}

+ AM + Д (7/0.16TC) + Б (75% ALM) + PVC7.3

8MПрашање Сега +Прашање Сега -
Имаме напредни производствени опрема, силна техничка сила за професионална изработка на

DisplayPort Кабли

. Се надеваме дека тесно да соработуваат со странски пријатели од целиот свет.