Italian, Italiano

DisplayPort однос на HDMI кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли -> DisplayPort однос на HDMI кабел
Ние големо, производство и снабдување на DisplayPort однос на HDMI кабел од Taiwan. Со богата извоз на искуства, ние не само enure нашите производи со висок квалитет, но исто така може да понуди конкурентни цени и најдобра услуга. Со успехот на нашите огромен раст на извозните пазари како нашиот главен активност, ние сме, исто така, ги исполнува барањата на локални дилери и корпорации. Ние сами одличен група на инженери, со високо-технолошки и професионални вештини, нашите производи имаат положено CE и ROHS одобренија. Нашите производи се добро избрани и проверени од страна на нашите професионални техничари, пред да бидат ставени на продажба, па оттука и висок квалитет.
DisplayPort однос на HDMI кабел

модел:
DisplayPort однос на HDMI кабел
DisplayPort 20-пински машки да DisplayPort 20-пински машки кабел
(DisplayPort v1.2 компатибилен)
- Поддршка на 8-битно и 10-битен Deep Color.
- Двонасочно помошни канал за поддршка на 720Mbps.
- Поддршка заштитена содржина и со високи перформанси апликации како што се 3D игри.
- Поддршка два такви монитори со еден кабел, или четири 1920x1200 монитори.
- Овозможување USB 2.0 или Ethernet податоци да се спроведе.
- Поддршка за Full HD 3D стереоскопичен покажува.
- Боја АЛ метал школка собранието.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите

DisplayPort однос на HDMI кабел

производи се комплексно дизајнирани и везени со врвен квалитет на теми. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испратени за просториите патрони. Добредојдовте да не контактирате доколку сте заинтересирани во нашите производи.