Italian, Italiano

ДП кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> DisplayPort кабел -> ДП кабел
Ние големо, производство и снабдување на ДП кабел од Taiwan. Со богата извоз на искуства, ние не само enure нашите производи со висок квалитет, но исто така може да понуди конкурентни цени и најдобра услуга. Со успехот на нашите огромен раст на извозните пазари како нашиот главен активност, ние сме, исто така, ги исполнува барањата на локални дилери и корпорации. Ние сами одличен група на инженери, со високо-технолошки и професионални вештини, нашите производи имаат положено CE и ROHS одобренија. Нашите производи се добро избрани и проверени од страна на нашите професионални техничари, пред да бидат ставени на продажба, па оттука и висок квалитет.
ДП кабел

модел:
ДП кабел
Карактеристики:
Помали конектори, полесно се постави, потенки кабли, помалку кабли, повисоки боја длабочини, повисоки освежи стапки, повисоки резолуции, сеприсутниот дисплеј конекција-сите особини кои DisplapPort испорачува на.
Обезбедува податоци за стапки до 1080p резолуција со дигитални видео и аудио во еден кабел.
Поддржува (HDMI, DVI и LVDS) дисплеј порт компоненти.
Поддржува HDCP (High-Definition содржини заштита).
Поддржува поголем од OXGA резолуција и поголема од 24-bit-на боја длабочини.

Спецификации
Конектор: 20 пински машки, школка никел plated, и 24k злато иглички кабли: UL 20.276

Пакување и испорака
Пакување Детална: ЈП торба, Врз основа на барањето на клиентите.
Испорака Детална: Една недела по приемот на уплатата.

DisplayPort1.2 кабел Спецификација

DP30102

{[7/0.10BCx1P + Д (7/0.10BC) + FAM] x5PCS 7 / 0.10BCx4C}

+ AM + Д (7/0.12BC) + Б (80% ALM) + PVC6.0

5M

DP28102

{[7/0.12BCx1P + Д (7/0.12BC) + FAM] x5PCS 7 / 0.12BCx4C}

+ AM + Д (7/0.16TC) + Б (75% ALM) + PVC7.3

8M


Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние продолжуваме да иновираат, да се подобри, како и подобрување, како и интегрирање на ресурси внатрешно и надворешно да се зајакне флексибилноста на нашата компанија и на конкурентноста на нашите производи, и да се обезбеди и стари и нови клиенти со најдобрите

ДП кабел

и најдобра услуга.