Italian, Italiano

D-Под кабел

Нашите производи се популарни во производството, снабдувањето и извоз на сите сфери на животот во Taiwan. Благодарение на моќната дистрибутивната мрежа и вешти работодавците, нашите D-Под кабел производи имаат најдобар квалитет и најконкурентна цена. Ве молиме слободно да контактирајте не.
 • ДБ кабел
  ДБ кабел
  Спецификации:
  Проводници: висока чистота кислород слободен бакар
  Изолација: Со најлон заштита слој, феритни јадра опционални.
  Контакти: Позлатени или обложени со никел
  Проводници: п.н.е. <голи бакар>, ТЦ <Тин бакарна>, Кометал <Сребрена Бакар>, CCS, сса
  Достапни должини: 1м до 5м (опционално)
  Достапни завршетоци:
  DB15 машки, DB15 Женски, DB25 машки, DB25 Женски
  Достапни Мерач: 22/24/26/28/30AWG (опционално)
  Потврдување: RoHS, UL, CE

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: пластична кеса Картон
  Испорака Детална: 7-15days
 • VGA кабли
  VGA кабли
  Спецификации:
  Име на производ: VGA / D-Sub кабел
  Диригент: кислород слободен бакар
  OD & Должина: факултативно
  Ферити јадра: факултативно
  Приклучок: НИКЕЛИРАНА или позлатени
  Сертификат: CE RoHS усогласеност
  Приклучок: D-Sub 9PIN/15PIN
  Перформанси со висок квалитет, поволни, цена, навремена испорака и најдобра услуга.
  Апаратот: аудио и видео податоци трансфер.

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: ЈП торба
  Испорака Детална: 7-15days

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: пластична кеса картон.
  Испорака Детална: 7-15 дена зависи Количина.
 • ДБ Кабли
  ДБ Кабли
  Со DB9 кабли од Кабли да одам, ти повеќе нема да се жртвуваат удобноста кога станува збор за поставување на компјутерски периферни уреди во вашата работа област! Дозволете ни да ви даде флексибилност за да додадете на постоечки парче на хардвер секогаш кога ви треба. Нашите DB9 продолжување кабли може да го конвертирате вашиот постоечки врски или да го замени каблите што ќе го ограничи. Секој продолжен кабел доаѓа целосно заштитени за да се спречи од несакани EMI / RFI пречки, и целосно украсениот дизајн обезбедува одлична захват.

  Апликација:
  Главно се користи за компјутерски глувци и тастатури (PS / 2), и видео опрема (SVHS).
  Лесно да се поврзете и пренос од USB интерфејс со други интерфејс на RS232, печатач, тастатура / глувчето.
  Пренос на податоци функција ја прави работата и животот лесно.

  Карактеристики:
  Користат за претворање на постоечка DB9M / m кабел.
  Целосно заштитени за да се спречи несакани EMI / RFI мешање.
  Целосно украсениот конектори со thumbscrews ви овозможи со брз и лесен врска во секое време.
  Сите линии жичен директно преку.
  Конектори: DB9 женски да DB9 женски.
 • D-Под Кабли
  D-Под Кабли
  Функција
  Диригент: Конзервиран бакар со плетенка штит.
  Приклучок: ДБ-2-15, VGA (ДБ-3-15), DB25, итн
  Диригент: 99.99% кислород бесплатни бакар за максимум. спроводливост и сигурност.
  Должина: 1m ~ (индивидуализира)
  Изолација: ПВЦ
  Изолатор е направен од полиестер смола и стаклени влакна.
  Боја: црна (опционално)
  Добра отпорност на ЕМИ.

  Апликации
  За PC или лаптоп на проектор, LCD монитор, и други видео приказ систем преку VGA врски.
Добар квалитет, конкурентна цена

D-Под кабел

. Како што е совршен извозници и производители, ние секогаш се задржи нашата квалитет според светските потребниот стандард.
брза испорака во рамките на утврдени време на испорака.