Italian, Italiano

DVI Кабли

Вие сте тука: Насловна -> производи -> HDMI DVI кабел -> DVI Кабли
www.lancabletaiwan.com е посветен на создавање на најдобрите производи за клиентите во целиот свет. Ние производство, снабдување и извоз DVI Кабли Ние работиме тесно со нашите клиенти во широк спектар на индустрии и за различни апликации потреби. По многу години напори, компанијата добро развиени и направен голем напредок, во меѓувреме, се соочува со конкуренција на пазарот, ние секогаш се држи до раководството упатство на човековите ориентирана, научни управување и одличен квалитет.
DVI Кабли

модел:
DVI Кабли
Функција
Диригент: Конзервиран бакар.
Приклучок: DVI приклучок * 2, феритни прстен (опција), итн
Диригент: 99.99% кислород бесплатни бакар за максимална спроводливост и сигурност.
Должина: 1m ~ (индивидуализира)
Изолација: ПВЦ
Боја: црна или индивидуализира.

Апликации
За висок квалитет на аудио и видео пренос во сет-top box приемник, DVD плеери, персонални компјутери, видео игра машина, сеопфатна прошири машина, дигитален аудио и телевизија.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние сме убедени да ги задоволи барањата на сите клиенти со разумни цени, навремена испорака, и строга контрола на квалитетот. Ако сте заинтересирани во

DVI Кабли

, Нашата компанија е вашиот најдобар избор. Не двоумете се да контактирајте не. Очекувам да вашето пребарување.