Italian, Italiano

DVI-D кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли -> DVI-D кабел
Ние се техничка Taiwan DVI-D кабел производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контактирајте не.
DVI-D кабел

модел:
DVI-D кабел
Функција
Диригент: Конзервиран бакар.
Приклучок: DVI приклучок * 2, феритни прстен (опција), итн
Диригент: 99.99% кислород бесплатни бакар за максимална спроводливост и сигурност.
Должина: 1m ~ (индивидуализира)
Изолација: ПВЦ
Боја: црна или индивидуализира.

Апликации
За висок квалитет на аудио и видео пренос во сет-top box приемник, DVD плеери, персонални компјутери, видео игра машина, сеопфатна прошири машина, дигитален аудио и телевизија.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Сериозни работи ставови, висок работната ефикасност, и извонредна работа се суштината на принципот раст на компанијата. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

DVI-D кабел

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.