Italian, Italiano

Флексибилни рамен кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Прилагодено кабел -> Флексибилни рамен кабел
Воведовме строги и целосна контрола на квалитетот на системот, кој гарантира дека секој производ на Флексибилни рамен кабел може да ги исполни барањата за квалитет на клиентите. Покрај тоа, сите наши производи се строго проверени пред пратката.
Флексибилни рамен кабел

модел:
Флексибилни рамен кабел
Високата рамни кабли ексел во повторувачки движења опрема, се имуни на шок и вибрации, груби средини, и екстремни температури. Нивните тенок профил и висока флексибилност обезбеди одлична решенија за компактни уреди и затворени простори.

Висока флексибилност и квалитет
Одлично флексибилни перформанси.
Компактен жици без лого гасеница.
Топлина сврзување без површината адхезија.
Рамниот кабел со врзани воздух цевки се достапни.
UL одобрени видови се достапни.
ИСО 9001 сертификат.
КАКО 9100 воздухопловни стандардни уверение.
Високата рамни кабли се 100% тестирани за да се обезбеди оптимална ефикасност.

Екстремни средини
Изведување на температури од -65 掳 C до 260 掳 C
Чисти соби без честички
Под вакуум НАСА Outgassing Спецификација 1124
Изложеност на вода, масло, и хемикалии.

Широка примена
Воздухопловна и воена рамен кабел.
Автоматиката и автоматизација рамен кабел.
Медицински рамен кабел и кабелски склопови.
Полупроводнички Производство рамен кабел и склопови.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние сме гигант снабдувач на

Флексибилни рамен кабел

. Ние сме во потрага за партнер кој може да работи оние бизнис со нас. Сите нашите цени се многу конкурентни. Ако сте заинтересирани, ве молиме контактирајте не.