Italian, Italiano

HD Мини САС кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли -> HD Мини САС кабел
www.lancabletaiwan.com е водечки производител, на снабдувачот и извозник на HD Мини САС кабел in Taiwan во сите кориснички цени, па како да се прилагодат опциите на нашите клиенти и доставена во рок од одредена временска рамка. Нашата компанија е поддржана од супериорен и напредни производствени техники да понуди беспрекорна квалитет на производите до нашите клиенти. Тие се набавени од производителите кој користи квалитетна суровина и да ги следат регулаторните стандардите за индустријата во текот на производството. Овие се извезуваат на ниски цени и се во par со меѓународните стандарди за квалитет.
HD Мини САС кабел

модел:
HD Мини САС кабел
Главни карактеристики
СФФ-8643, САС 2,1 согласност и способен за САС 3,0
Широко бенд дизајн за 6G да 12G bps
Пред-собраа, едно парче конектор и кафез собранието нуди еден чекор поставеност на одборот
REACH и RoHS согласност
Подобрена кабел бравата дизајн
Подобрен ЕМИ здолниште дизајн
26, и 30 AWG дел кабел

Апликации
Serial Attached SCSI (САС 2.1)
Сериски пренос на податоци
HBA (домаќин автобус адаптер)
RAID (редундантни низи на евтин у)
Станици
Rack-Mount сервер
Сервери
Складирање решетката
Високи перформанси компјутер
Префрли


Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние гаранција ние мора да ви ги задоволи со нашите производи и услуги. Затоа, ако имате било какви прашања во врска со нашите

HD Мини САС кабел

, Можете да ни каже. Ние ќе ви даде првични одговор. Ако сте заинтересирани во нашите производи или сакате да истрага, Ве молиме слободно да контактирајте не или можете да e-mail на нас. Придружете ни се сега!