Italian, Italiano

HDMI DVI кабел

www.lancabletaiwan.com е водечки производител, снабдувач на широк опсег на HDMI DVI кабел in Taiwan. Ние се придржуваат кон духот "Солидарност, борба, иновации и работа посветеност", нашата компанија има положено ISO за управување со квалитетот сертификат, сите производи имаат сертификат. Види ги задоволи клиентите, како нашиот објект, видете на барањата на пазарот како насока и постојано подобрување на квалитетот и развој на нови производи. Нашата цел е квалитет прво, кредитна состојба, победи на пазарот. Ние инсистираме во добар квалитет, добар кредит, добра услуга и конкурентна цена и соработувал со клиентите. Добредојдовте на сите пријатели дојде да контактирате со нас за да се воспостави деловни односи.
 • Мини HDMI кабел
  Мини HDMI кабел
  HDMI кабел Full HD 1080p
  Детали за производот
  Верзија 1.3 и 1.4 Компатибилност и Комплетна 1080p резолуција поддржана
  Највисок степен кислород бесплатни бакар
  Мулти-кабел со заштитен слој материјал за Максимална Интерференција Екранировка
  Заштитен материјал изолација
  Позлатени конектори
  Чувствувате професионални изгради квалитет и изградба

  Спецификации
  1. 19-пински наназад компатибилен
  2. Целосно HDMI орган сертифициран
  3. 10.2Gbps иднина-доказ пропусен опсег
  4. Нула загуба на податоци

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: ploybag или кориснички
  Испорака Детална: 7-10days


  Нашите Популарни HDMI кабел Спецификација
 • HDMI кабли
  HDMI кабли
  Со голема брзина HDMI Би-боја мувла кабел со Ethernet канал
  - HDMI 19 пински машки на HDMI 19 пински машки врски.
  - Обезбедување на интегритетот на сигналот помеѓу HDMI уреди.
  - Да помине 1080p и HDMI ATC тест.
  - Во согласност со голема брзина HDMI спецификации.

  Со голема брзина HDMI рамен кабел Канал Ротирачки HDMI со Ethernet
  - HDMI 19 пински машки на HDMI 19 пински машки врски.
  - Обезбедување на интегритетот на сигналот помеѓу HDMI уреди.
  - Да помине 1080p и HDMI ATC тест.
  - Во согласност со голема брзина HDMI спецификации.

  Нашите Популарни HDMI кабел Спецификација
 • DVI кабел
  DVI кабел
  1. DVI со DVI cable18 1/24 1/25 1
  2. Бакар материјал.
  3. Конектор НИКЕЛИРАНА или позлатен.
  4. Плетенка: конзервиран и треска-plated бакар.
  5. Најлон плетенка или не.
  6. Јакна: црна или друга боја
  7. Должина: 1.5m/3m/or барање
  8. Marterilas: RoHS Усогласеност
  9. HDMI поддржан некомпресирани сите дигитални видео сигнал интерфејс.
  10. За LCD монитор.
  11. Изолација: црна
  12. Феритни јадро: 17,5 * DIA.9.5MM, лиен црна ПВЦ 50p
  13. ТЕСТ: 100% ОТВОРЕН & краток и МИС жица ТЕСТ

  Спецификации
  1. 18 1 24 1 позлатен ul20276 DVI cabl за монитор.
  2. Направете ul20276 DVI кабел.
  3. UL, RoHS уверение производителот.

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: ПЕ кеси
  Испорака Детална: 10-20 дена
 • DVI Кабли
  DVI Кабли
  Функција
  Диригент: Конзервиран бакар.
  Приклучок: DVI приклучок * 2, феритни прстен (опција), итн
  Диригент: 99.99% кислород бесплатни бакар за максимална спроводливост и сигурност.
  Должина: 1m ~ (индивидуализира)
  Изолација: ПВЦ
  Боја: црна или индивидуализира.

  Апликации
  За висок квалитет на аудио и видео пренос во сет-top box приемник, DVD плеери, персонални компјутери, видео игра машина, сеопфатна прошири машина, дигитален аудио и телевизија.
Нашите строги управување и сериозна работа став ќе се обезбеди на клиентите квалитет и сигурни извори со нашите

HDMI DVI кабел

. Ние сме во потрага напред кон соработката со прекуокеанските потрошувачи врз основа на взаемна корист. Ако ви требаат повеќе информации во врска со нас, Ве молиме слободно.