Italian, Italiano

Мини САС HD кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли -> Мини САС HD кабел
Ние сме производителот, снабдувачот, извозник на најдобар квалитет Мини САС HD кабел, Фабрика во Taiwan. Нашата компанија-длабочината на изучувањето на производ подобрувања, планирање, воведување на нови технологии, и истакна дека "приоритет услуга", "да се заштитат клиентите", "24-часовен" за целите на кариерата. Преку нашите иновативни инженеринг и зрели искуство, ние имаме способност да се исполнат строги барања, краток рок на испорака, квалитетот и цената на конкуренцијата е жестока. Да биде од корист за двете страни, ние сме најдобриот избор за партнер да ви помогне.
Мини САС HD кабел

модел:
Мини САС HD кабел
Serial Attached SCSI (САС) е на високо-брзински складирање на податоци интерфејс наменета за високо-автопат и брзи податоци за пристап. Првенствено наменета за складирање на податоци центри, интерфејсот САС е наназад компатибилен со SATA. Ова му овозможува на корисникот да се меша поскапи, пониски капацитет САС дискови HDD за апликации кои бараат побрз пристап до податоци и поголема сигурност, со пониски цени, повисок капацитет SATA дискови за апликации со пониски брзината на пристап барања. Lontion носи целосна линија на квалитет САС кабли со конектори за секоја можна апликација, внатрешни и надворешни.

Апликации
СФФ-8087 за СФФ-8087 Внатрешна Multilane САС кабел
Serial Attached SCSI (САС 2.1)
Сериски пренос на податоци
HBA (домаќин автобус адаптер)
RAID (редундантни низи на евтин у)
Станици
Rack-Mount сервер
Сервери
Складирање решетката
Високи перформанси компјутер
Префрли

Спецификации
1. Дизајнирано за да се да се користи на уреди за складирање.
2. RoHS
3. Сопствен дизајн на располагање.

Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние посветена на целта на "стабилен квалитет, позитивни производ R & D, искрен и брза услуга" за најсовршени објект на клиентите на

Мини САС HD кабел

. Очекувајќи покровителство од сите индустрии, вашето задоволство е нашата мотивација да се создаде иднина за вечен бизнис.