Italian, Italiano

RF кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли -> RF кабел
Ние сме одличен снабдувач, производител и извозник дека специјализирана на RF кабел. Поголемиот дел од нашите производи се извезуваат во странство, имаме направено тоа можно да се произведуваат производи со многу повеќе на квалитетот, поддршка и достапност за нашите customers.Moreover, вашиот сопствен дизајн се предвидени се добредојдени и ние веруваме дека судењето цел ќе ве убеди дека производите ние се нудат се одлична вредност за пазарот.Ние добредојдени нарачки за нашата сопствена линија, како и ODM / OEM наредби од мали и големи клиенти.
RF кабел

модел:
RF кабел
Norminal централна диригент Кол. 1.63CCS + /-0.015mm
Norminal изолација Кол. 7.11FPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 10.3 + / -0,2 мм
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 85%
Врати загуба 0dB
000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100

Спецификации
1. Добра услуга.
2. И контрола на квалитетот.
3. ISO 9001/CE/ROHS.
4. OEM е во ред за RG11 кабел.
5. RG11 коаксијален кабел за подземни располагање.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите

RF кабел

производи се достапни. До денес, се повеќе и повеќе клиенти, кои се движат од Кина до Океанија, Јапонија, Кореја, Југоисточна азиски земји, а дел од американските и европските земји почнаа да изберете нашите производи, кои имаат освоено добар углед и дома и во странство.
Ние сме сигурни дека од чисто срце соработка можеме да се воспостави добри односи. Се чувствуваат слободни да не контактирате, ние сме сигурни да ви ги задоволи со нашите професионални информации, производи со врвен квалитет, најдобра цена и ефикасно услуги.На сите детали, Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.