Italian, Italiano

RG11 коаксијален кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> RG11 коаксијален кабел
Како професионален производителот, снабдувачот и извозник, www.lancabletaiwan.com е производство на претпријатие од областа на проектирање, развој, производство и трговија на RG11 коаксијален кабел. Ако имате проблеми или се разочарани со низок квалитет на производи од други компании ", ве молиме обидете се нашите производи. Нашите производи ќе ви помогнат и вашите клиенти да ги задоволи совршено. Ние ги доставуваме производи на сите на Кина клиенти.
RG11 коаксијален кабел

модел:
RG11 коаксијален кабел
Norminal централна диригент Кол. 1.63CCS + /-0.015mm
Norminal изолација Кол.: 7 0,11 FPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 10.3 + / -0,2 мм
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 85%
Врати загуба 0dB
000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100

Спецификации
1. Добра услуга.
2. И контрола на квалитетот.
3. ISO 9001/CE/ROHS.
4. OEM е во ред за RG11 кабел.
5. RG11 коаксијален кабел за подземни располагање.
Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

Нашата најголема предност е нашата посветени вработени, кои обезбедуваат одличен

RG11 коаксијален кабел

. Нашиот искусен, пријателски персонал се обучени да одговорат веднаш да вашите прашања и целосно да се објасни дизајн барања.