Italian, Italiano

RG174 коаксијален кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> RG174 коаксијален кабел
www.lancabletaiwan.com специјализира во производство, снабдување и извозник RG174 коаксијален кабел, Со една фабрика во Taiwan. главно произведува сите видови на оваа производи. Покрај тоа, ние може да ви обезбеди со договор производство или ви помогнат да се развие и дизајн на нови производи во зависност од вашите барања. Сега, нашите производи се продаваат добро во светот, корисниците се многу задоволни со нашите производи.
RG174 коаксијален кабел

модел:
RG174 коаксијален кабел
Norminal централна диригент Кол. 0.34cu + / -0,01 милиметри
Norminal изолација Кол. 1.95SPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 3,70 + / -0,10 милиметри
Norminal капацитетот: 100 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 50 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 66%
Врати загуба 0dB
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,0 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100

Предност
RG174 коаксијален кабел со добар квалитет и ниска загуба.
1. ИСО, RoHS
2. Добра цена.
3. Извонреден квалитет.
4. Пакување Детална: Дрвени Тапани или картонска кутија.
Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

Ние нудиме на нашите клиенти

RG174 коаксијален кабел

производи. Ние цврсто веруваме дека основните вредности се задржи организации стабилна и се фокусираше кон заедничката цел. Нашите основни вредности ни помогна да постигнеме нашата мисија да се донесе мерливи придобивки за нашите клиенти.