Italian, Italiano

RG213 кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли -> RG213 кабел
Основана во as Taiwan RG213 кабел производителот, набавувачот и фабриката. Нашите производи набавени и се извезуваат во целиот свет се потпираат на нашата професионална талент и добро искуство. Ние сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали бизниси до големи производствени погони. Прилагодено дизајни и OEM / ODM услуги се срдечно добредојдени.
RG213 кабел

модел:
RG213 кабел
Norminal централна диригент Кол.: 7 * 0.75CU + / -0,01 милиметри
Norminal изолација Кол. 7.24SPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 10.3 + / -0,20 милиметри
Norminal капацитетот: 100 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 50 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 85%
Врати загуба 0dB
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100

Апликации:
1. CATV-заедницата антена телевизија.
2. CCTV-во затворено коло телевизија.
3. ДБС-сателити за директно емитување.

Транспорт:
1. RG213 Сите достапни превозот начини може да се примени, по брза пошта, воздух или море.
2. Назначен превозот компанија или нашите сопствени шпедитери сите може да се користи во пратката.
3. Полно работно начин за следење на Товарот за вас пред да пристигне на стоката.
4. ОЕМ и ознака купувачи се добредојдени.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние продолжуваме да иновираат, да се подобри, како и подобрување, како и интегрирање на ресурси внатрешно и надворешно да се зајакне флексибилноста на нашата компанија и на конкурентноста на нашите производи, и да се обезбеди и стари и нови клиенти со најдобрите

RG213 кабел

и најдобра услуга.