Italian, Italiano

RG213 коаксијален кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> RG213 коаксијален кабел
Основана во , Ние сме професионални Taiwan RG213 коаксијален кабел производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Ние сме биле производство добра одделение производи со години на искуства. Ние се обезбеди висок квалитет на производите и конкурентна цена и брза испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти се потпираат на нашата силна способност и стабилен развој.
RG213 коаксијален кабел

модел:
RG213 коаксијален кабел
Norminal централна диригент Кол.: 7 * 0.75CU + / -0,01 милиметри
Norminal изолација Кол. 7.24SPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 10.3 + / -0,20 милиметри
Norminal капацитетот: 100 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 50 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 85%
Врати загуба 0dB
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100

Апликации:
1. CATV-заедницата антена телевизија.
2. CCTV-во затворено коло телевизија.
3. ДБС-сателити за директно емитување.

Транспорт:
1. RG213 Сите достапни превозот начини може да се примени, по брза пошта, воздух или море.
2. Назначен превозот компанија или нашите сопствени шпедитери сите може да се користи во пратката.
3. Полно работно начин за следење на Товарот за вас пред да пристигне на стоката.
4. ОЕМ и ознака купувачи се добредојдени.
Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

Нашите познавања на персоналот може да ви помогне во наоѓање на вистинската

RG213 коаксијален кабел

за вашите потреби и ние имаме репутација за брзо и пријателска услуга што оди погоре и подалеку од нашите клиенти очекувања.