Italian, Italiano

RG58 кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> RG58 кабел
Нашите производи се популарни во производството, снабдувањето и извоз на сите сфери на животот во Taiwan. Благодарение на моќната дистрибутивната мрежа и вешти работодавците, нашите RG58 кабел производи имаат најдобар квалитет и најконкурентна цена. Ве молиме слободно да контактирајте не.
RG58 кабел

модел:
RG58 кабел
Norminal централна диригент Кол. 1.02cu + / -0,005 мм
Norminal изолација Кол. 2.9SPE + / -0,05 милиметри
Norminal јакна Кол.: 5,0 + / -0,10 милиметри
Norminal капацитетот: 100 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 50 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 66%
Врати загуба 0dB
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,0 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100

Предности:
Стандард ТВ комуникација кабел коаксијален кабел RG58
1. Висок квалитет и ниска цена.
2. CE / ROHS / ETL / UL;
3. OEM е на располагање
4. Пакување Детална:
Внатрешна Пакување: Дрвена клопче, дрвен тапан, пластични тапан.
Надворешното пакување: Дрвени Тапани, картонска кутија, извлечете кутија.
Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

Со барање сликата купувачи или уметнички дела од

RG58 кабел

. Ние се приклучи на најдобрите суровини за супериорни производи. Ние ќе ги направиме производи според оригинални детали на клиентите, како на пример логото, преглед и големина.