Italian, Italiano

RG58 кабли

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Бакарни кабли -> RG58 кабли
www.lancabletaiwan.com е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на RG58 кабли, Кој е развиен во тандем со меѓународните стандарди за квалитет. Најпознати сме за задоволување на клиентите со ефикасност и конечно траен способност на нашите производи. Целата атрактивен опсег може да се искористи од нас во конкурентни цени на пазарот. Ако имате било какви прашања или сугестии, Ве молиме не двоумете се да контактирајте со нас.
RG58 кабли

модел:
RG58 кабли
Norminal централна диригент Кол.: 19 * 0.18cu + /-0.005mm
Norminal изолација Кол. 2.95SPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 4,95 + / -0,10 милиметри
Norminal капацитетот: 100 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 50 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 66%
Врати загуба 0dB
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,0 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100

Спецификации
RG58 кабел со 50 оми RG58 кабел
1. Погодна за ТВ, кабловска телевизија, радио комуникација.
2. Прилагодено спецификации се достапни.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Ние можеме да снабдување

RG58 кабли

според клиент дизајни. Ние, исто така може да ви обезбеди најновите каталог со конкурентна цена. Ве молиме контактирајте не што е можно поскоро.