Italian, Italiano

RG58 коаксијален кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> RG58 коаксијален кабел
Ние сме ангажирани во развој, кои ја снабдуваат и производство на RG58 коаксијален кабел заедно. Во прилог на нашите постоечки производи, ние исто така, прифати кориснички налози за проектот. Нашите производи се оди добро во текот на домашниот пазар и задокеански countries.Therefore, ние го задржи фалсификување напред и продолжи да иновираат constantly.We сакаат да воспостават долгорочни деловни односи во целиот свет. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
RG58 коаксијален кабел

модел:
RG58 коаксијален кабел
Norminal централна диригент Кол.: 19 * 0.18cu + /-0.005mm
Norminal изолација Кол. 2.95SPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 4,95 + / -0,10 милиметри
Norminal капацитетот: 100 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 50 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 66%
Врати загуба 0dB
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,0 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100

Спецификации
RG58 кабел со 50 оми RG58 кабел
1. Погодна за ТВ, кабловска телевизија, радио комуникација.
2. Прилагодено спецификации се достапни.


Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

Наша цел е да се развие силна, долгорочни односи со нашите клиенти, стратегија која бара од нас да вредност додадете на сите времиња. Ве молиме погледнете ја нашата

RG58 коаксијален кабел

и да се најде на соодветни производи да се направи лесно и ефикасно својата работа. Ќе бидете импресионирани од нашиот квалитет и цени.