Italian, Italiano

RG59 кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> RG59 кабел
www.lancabletaiwan.com е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на RG59 кабел, Кои се направени од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Во текот на процесот на производство, нашите стручни тимови проверува квалитетот на производите на тој начин ние обезбеди супериорни производи на нашите клиенти. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
RG59 кабел

модел:
RG59 кабел
Norminal централна диригент Кол.: 0 0,81 CU + / -0,01 милиметри
Norminal изолација Кол. 3.66FPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 6,1 + / -0,2 мм
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 85%
Врати загуба 0dB
000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100

Предност
1. Добар квалитет.
2. ISO, CE, ROHS, ETL сертификација.
3. Краток рок на испорака.
4. Прифати OEM барање.
5. Обезбеди добра по услуга.
6. Фабрика цена за клиентите.
Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

Нашите

RG59 кабел

уживаат во добра репутација во различни пазари низ целиот свет. За овој успех, ние постојано ќе ви понудиме нашите најдобри услуги и производи за да ги исполни сите ваши потреби. Ве молиме не двоумете се да контактирајте не ако имате било истрага.