Italian, Italiano

RG59 кабли

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Бакарни кабли -> RG59 кабли
Како професионален RG59 кабли производителот, снабдувачот, со фабрика во Taiwan, Ние снабдување извонреден RG59 кабли за нашите клиенти. Нашите високо квалитетни и сигурни производи беа во согласност со меѓународните стандарди. Ако се заинтересирани, ве молиме контактирајте не за повеќе информации.
RG59 кабли

модел:
RG59 кабли
RG коаксијален кабел со високи пренос фреквенција и ниска слабеењето.
Напредна опрема.
висок квалитет и добра цена.
Norminal централна диригент Кол. 0.81CU + / -0,01 милиметри
Norminal изолација Кол. 3.66FPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 6,1 + / -0,2 мм
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pf / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 85%
Врати загуба 0dB
000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 f (20 潞 в)
Тестирани во должина: 100
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите главни

RG59 кабли

е многу популарна во светот. Обид на услугата целите на договор почитуваат и доверба, ние искрено добредојде деловни луѓе и пријатели дома и во странство за да се воспостави долгорочна и понудената соработка односи.