Italian, Italiano

RG59 Коаксијален кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> RG59 Коаксијален кабел
Ние сме производителот, снабдувачот, извозник на најдобар квалитет RG59 Коаксијален кабел, Фабрика во Taiwan. Нашата компанија-длабочината на изучувањето на производ подобрувања, планирање, воведување на нови технологии, и истакна дека "приоритет услуга", "да се заштитат клиентите", "24-часовен" за целите на кариерата. Преку нашите иновативни инженеринг и зрели искуство, ние имаме способност да се исполнат строги барања, краток рок на испорака, квалитетот и цената на конкуренцијата е жестока. Да биде од корист за двете страни, ние сме најдобриот избор за партнер да ви помогне.
RG59 Коаксијален кабел

модел:
RG59 Коаксијален кабел
Norminal централна диригент Кол. 0.64CU + / -0,01 милиметри
Norminal изолација Кол. 3.70SPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 6,1 + / -0,2 мм
Norminal капацитетот: 100 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 66%
Врати загуба 0dB
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,9 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Тестирани во должина: 100

Предност
1. Контактното пакување: ЈП филм, пластични / дрво макара, дрво барабан.
2. Надворешното пакување: картон, дрвен тапан.
3. Други пакување достапни во согласност со барањата на клиентите.
4. боја: црна, бела или сива или друга боја.
5. ОЕМ и клиенти ознака се достапни.
Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

На

RG59 Коаксијален кабел

извезени од нас се прецизно дизајниран од страна на нашиот тим од квалификувани лица и се достапни рамнодушен големини и форми. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!