Italian, Italiano

RG59 коаксијален кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> RG59 коаксијален кабел
Ние сме искусни Taiwan RG59 коаксијален кабел производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Ние правиме производство и развој во согласност со СОП. Со нашите маркетинг и производство искуство, со отворен ум подобрување, предизвикувачки чекор напред, професионален менаџмент и иновативен дизајн, ние сме биле рапидно расте. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
RG59 коаксијален кабел

модел:
RG59 коаксијален кабел
RG коаксијален кабел со високи пренос фреквенција и ниска слабеењето.
Напредна опрема.
висок квалитет и добра цена.
Norminal централна диригент Кол. 0.81CU + / -0,01 милиметри
Norminal изолација Кол. 3.66FPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 6,1 + / -0,2 мм
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pf / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 85%
Врати загуба 0dB
000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 f (20 潞 в)
Тестирани во должина: 100
Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

RG59 коаксијален кабел

достапни во различни димензии, овие може да се прилагоди според специфичните барања на нашите клиенти. Понатаму, ние се тестираат овие строго пред да се потребите на нашите клиенти. Нашите производи се во согласност со добро дефинирани индустриски стандарди и достапни на разумни стапки.