Italian, Italiano

RG6 коаксијален кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> RG6 коаксијален кабел
www.lancabletaiwan.com е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на RG6 коаксијален кабел кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Исто така, ние сме вклучени во понудата на прилагодување во однос на големината, дизајнот, моделот и бојата, како на спецификациите на клиентите. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
RG6 коаксијален кабел

модел:
RG6 коаксијален кабел
Norminal централна диригент Кол. 1.02CCS + /-0.01mm
Norminal изолација Кол. 4.57FPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 6,86 + / -0,20 милиметри
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
Norminal: 75 + / -3 Ohm
Брзина на пропагација: 85%
Врати загуба 0dB
000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 f (20 潞 в)
Тестирани во должина: 100

Фабрика цена RG6 Воздушната кабел
1. OEM е во ред
2. ISO9001/CE/REACH/ETL
3. Стабилен квалитет, со конкурентни цени.
Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

Ние сме во можност да обезбедат квалитет

RG6 коаксијален кабел

со за вашиот убав внимание и очекуваме вашите љубезно истрага наскоро. Ако ви треба било која услуга од нас, ние ќе се потрудиме да ви услуга со цел да имаат шанса да bulid бизнис coopeation со вас.