Italian, Italiano

RG6U коаксијален кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Кабли -> RG6U коаксијален кабел
Ние нудиме редовната RG6U коаксијален кабел кои се достапни во различни големини и може да се перат со леснотија. Ние производство на овие производи, со користење врховен и најдобрите квалитетни материјали врз основа на најнова технологија во согласност со стандардите и нормите на квалитет. Овие производи клиенти може да се искористат од нас по пристапни цени.
RG6U коаксијален кабел

модел:
RG6U коаксијален кабел
Norminal централна диригент Кол. 1.02CCS + /-0.01mm
Norminal изолација Кол. 4.57FPE + / -0,10 милиметри
Norminal јакна Кол.: 6,86 + / -0,20 милиметри
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
Norminal: 75 + / -3 Ohm
Брзина на пропагација: 85%
Врати загуба 0dB
000 отпор на изолација (20 潞 в) М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 f (20 潞 в)
Тестирани во должина: 100

Фабрика цена RG6 Воздушната кабел
1. OEM е во ред
2. ISO9001/CE/REACH/ETL
3. Стабилен квалитет, со конкурентни цени.


Прашање Сега +Прашање Сега -
Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите

RG6U коаксијален кабел

и најдобра услуга. Вашето задоволство е наше задоволство, ние го поздравуваме и да ја цениме вашиот предлог и повратни информации за тоа како можеме да ви служат подобро. Очекувам да има добри деловни односи со тебе наскоро!