Italian, Italiano

САС кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> САС кабел
www.lancabletaiwan.com е цитиран како познат производител, извозник и доставувач на САС кабел. Конкурентни цени, на кој тие се нудат да ги направи поатрактивни и неодолива. Го поздравуваме пријатели од целиот свет ја посетите нашата фабрика во сите time.so Ве молиме слободно контактирајте со нас.
 • САС SATA кабел
  САС SATA кабел
  Serial Attached SCSI (САС) е на високо-брзински складирање на податоци интерфејс наменета за високо-автопат и брзи податоци за пристап. Првенствено наменета за складирање на податоци центри, интерфејсот САС е наназад компатибилен со SATA. Ова му овозможува на корисникот да се меша поскапи, пониски капацитет САС дискови HDD за апликации кои бараат побрз пристап до податоци и поголема сигурност, со пониски цени, повисок капацитет SATA дискови за апликации со пониски брзината на пристап барања. Lontion носи целосна линија на квалитет САС кабли со конектори за секоја можна апликација, внатрешни и надворешни.

  Апликации
  СФФ-8087 за СФФ-8087 Внатрешна Multilane САС кабел
  Serial Attached SCSI (САС 2.1)
  Сериски пренос на податоци
  HBA (домаќин автобус адаптер)
  RAID (редундантни низи на евтин у)
  Станици
  Rack-Mount сервер
  Сервери
  Складирање решетката
  Високи перформанси компјутер
  Префрли
  Спецификации
  1. Дизајнирано за да се да се користи на уреди за складирање.
  2. RoHS
  3. Сопствен дизајн на располагање.

 • САС Кабли
  САС Кабли
  Главни карактеристики
  СФФ-8643, САС 2,1 согласност и способен за САС 3,0
  Широко бенд дизајн за 6G да 12G bps
  Пред-собраа, едно парче конектор и кафез собранието нуди еден чекор поставеност на одборот
  REACH и RoHS согласност
  Подобрена кабел бравата дизајн
  Подобрен ЕМИ здолниште дизајн
  26, и 30 AWG дел кабел

  Апликации
  Serial Attached SCSI (САС 2.1)
  Сериски пренос на податоци
  HBA (домаќин автобус адаптер)
  RAID (редундантни низи на евтин у)
  Станици
  Rack-Mount сервер
  Сервери
  Складирање решетката
  Високи перформанси компјутер
  Префрли
 • Мини САС Кабли
  Мини САС Кабли
  Внатрешна MiniSAS Multilane 4X САС кабли ќе се поврзе на вашата внатрешна HBAs, RAID контролери, експандери или кај адаптери со хард дискови, ленти дискови и задни панели. Сите multilane конектори имаат 4-канали, што е, тие се способни за возење 4 уреди (или повеќе со користење на експандер) и може да фан-до еден канал врски.
  СФФ-8087 за СФФ-8087 Внатрешна Multilane САС кабел. Овие кабли се со висок квалитет, 6Gbps оценет и докажано сигурен. Многу се достапни во големи количини.

  Serial Attached SCSI (САС 2.1)
  HBA (домаќин автобус адаптер)
  RAID (редундантни низи на евтин у)
  Станици
  Rack-Mount сервер
  Сервери
  Складирање решетката

  Спецификации
  1. Дизајнирано за да се да се користи на уреди за складирање.
  2. RoHS
  3. Сопствен дизајн на располагање.
 • Мини САС кабел
  Мини САС кабел
  Внатрешна висока густина (HD) Мини-САС кабли се во парк!
  Овие СФФ-8643 кабли се користи 36-пински конектори и да ја стартувате на 12GB / s.
  СФФ-8643 е внатрешна верзија на СФФ-8644. И двете се нарекува "висока Густина 36-пински мини-САС кабел."
  Прилагодено СФФ-8643 Мини-САС кабли се достапни во различни конфигурации и други опции.

  Главни карактеристики
  СФФ-8643, САС 2,1 согласност и способен за САС 3,0
  Широко бенд дизајн за 6G да 12G bps
  RoHS согласност
  Подобрена кабел бравата дизајн
  26, и 30 AWG дел кабел

  Апликации
  Сериски пренос на податоци
  HBA (домаќин автобус адаптер)
  RAID (редундантни низи на евтин у)
  Rack-Mount сервер
  Сервери
  Складирање решетката
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

САС кабел

со подложување на нашите производи на строги контрола на квалитетот мерки во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!