Italian, Italiano

СФФ-8431

Вие сте тука: Насловна -> производи -> SFP Плус кабел -> СФФ-8431
www.lancabletaiwan.com е професионална производителот, набавувачот и извозник што се занимава со изгледот, развој и производство на СФФ-8431. Ние се наоѓа во Taiwan, Со удобен превоз пристап. Сите производи се строго проверени од страна на нашите професионални вработен.
СФФ-8431

модел:
СФФ-8431
SFP 10Gtek е+ Twinax кабел собрание е 10GbE решение кое ги поврзува 10Gb/Кликнете ОК домаќин системи по многу пониска цена од оптички примопредаватели.
SFP 10Gtek е+ Бакар Twinax кабли се погодни за многу кратки растојанија и нудат високо цена-ефикасен начин за да се поврзете во рамки и низ соседните лавици. SFP+ Кабли нуди ниска цена SFP+ решение. SFP+ директно поврзани twinax кабелски склопови поддржува 10 Gigabyte Ethernet, 10 оптички канал, и други индустриски стандарди. Овој кабел е на располагање во должина од 0.5m до 15м.
Компатибилност со: Cisco, Ариста, HP, смрека, екстремни, сојузничките Telesis, леење, Force10, Алкател-Lucent... и повеќе

Апликации:
 • 1-8G пара оптички канал и 1-10G Gigabyte етернет
 • Вмрежување, складирање, телекомуникациите
 • Центар, прекинувачи, рутери, сервери, мрежна картичка, (NICs)
 • Висок капацитет јас/O во складирање област мрежи, мрежа Закачено за чување и сервери
 • Вклучен ткаенина јас/Како О како ултра висок пропусен опсег прекинувачи и рутери
 • Центарот за податоци каблирање инфраструктура
 • Висока густина на врски помеѓу опрема за мрежно поврзување

Спецификации:
 • SFP+ да SFP+ Конектор
 • 10GB/Кликнете ОК
 • Бакар Пасивни
 • 0.5~15 метри
 • AWG24, 28,30


Прашање Сега +Прашање Сега -
Секогаш се придржуваат до себе - се скрши, постојано истражување и развој на одлични

СФФ-8431

, Ние сме Очекуваме да формирање на успешни деловни односи со нови клиенти низ целиот свет во блиска иднина.