Italian, Italiano

SFP AOC

Вие сте тука: Насловна -> производи -> SFP Плус кабел -> SFP AOC
Основана во Taiwan, www.lancabletaiwan.com, Професионален производителот, снабдувачот на SFP AOC има широк спектар на производствените линии. Ние успешно го продаваат и извезуваат нашите производи во странство. Ние продолжуваме значителни инвестиции во истражување и развој да се произведуваат производи на највисоките можни стандарди за квалитет и ефикасност. Тоа ќе биде твојата мудрост избор да соработуваат бизнис со нас. Искрено се надеваме дека ќе биде вашиот најдобар партнер во бизнисот. Немојте да се колебате и контактирајте не веднаш штом ќе може да се!
SFP AOC

модел:
SFP AOC
SFP 10Gtek е+ Активен оптичкиот кабел (AOC) е 10Gbps решение за 10G Ethernet, и висок-перформанси компјутерски апликации. Интегриран кабел пренесува 10Gbps податоци во секоја насока во текот на лабава цевка влакна со растојание до 100m. На AOC е SFP+ MSA усогласеност, ниска потрошувачка на енергија и лесен.
Компатибилност со: Cisco, Ариста, HP, смрека, екстремни, сојузничките Telesis, леење, Force10, Алкател-Lucent... и повеќе

Апликација
 • Компјутери со високи перформанси настани
 • Сервери, прекинувачи, чување и
 • Мрежа пречки картички (NICs)
 • Datacom и Телеком прекинувач или рутер задни панели врска
 • Компјутери со високи перформанси за интерконекција

Спецификации:
 • 10GB/s сериски оптички интерфејс
 • Поддршка дигитални дијагностика за следење на модул температура, Vcc, Rx влезна моќност, Tx_Disable и Rx_LOS
 • RoHS согласност
 • 850nm високи-брзина VCSEL и ПИН приемник
 • Операција случај Температура: 0~70°C
 • Топла pluggable
 • Еден 3.3V напојување
 • Ниска Потрошувачка на енергија
 • Метал приложи за пониски ЕМИ
 • Должина на:0.5м / 1m / 2m / 3м / 4 милиони / 5м / 7м /10 милиони / 20 милиони / 30 милиони / 50 милиони / 100 /300
 • 0.5м~100: OM2 ММ влакна
 • 100~300: OM3 ММ влакна


Прашање Сега +Прашање Сега -
Добар квалитет, конкурентна цена

SFP AOC

. Како што е совршен извозници и производители, ние секогаш се задржи нашата квалитет според светските потребниот стандард.
брза испорака во рамките на утврдени време на испорака.