Italian, Italiano

SFP+ Кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> SFP Плус кабел -> SFP+ Кабел
www.lancabletaiwan.com е производителот, снабдувачот и извозник на SFP+ Кабел, Фабрика се наоѓа во Taiwan. Таа е основана од страна на искусен човек со група на млади луѓе со богато искуство, страст и вера. Со години на искуство во R & D, производство и управување, имаме чувствувате опрема, напредна технологија и стручен тим да се развие, производство и продажба на високо квалитетни фино производи со конкурентна цена и верна служба. Ние секогаш тесно соработуваат со клиентите. според нивните спецификации, и ќе им помогне да се развие нивниот пазар. Нашата цел е "да победи на двете двете страни".
SFP+ Кабел

модел:
SFP+ Кабел
На SFP+ пасивни кабелски склопови се со високи перформанси, евтино јас/О решенија за 10G Ethernet и 10G оптички канал апликации. SFP+ бакар модулите овозможуваат хардвер произведува за да се постигне висок пристаниште густина, configurability и користење на многу ниска фрлија и намалена моќ буџет. Со голема брзина кабелски склопови ги задоволуваат и надминуваат Gigabit Ethernet и оптички канал индустриски стандард барања за перформанси и сигурност.
Компатибилен со: Cisco, Ариста, HP, смрека, екстремни, сојузничките Telesis, леење, Force10, Алкател-Lucent... и повеќе
SFP+ кабел собранието кандидати за сервер, складирање, switchs, хабови итн

Апликации
СФФ-8431 компатибилен
Поддржува податоци стапки до 10Gbps
100 Ohm диференцијални импеданса
EEPROM потпис
Повлече за ослободување на бравата дизајн
360°кабел плетенка стегање
Подобрен ЕМИ потиснување
AC-заедно влезови и излези
SFP Мали Форма-Фактор Pluggable

Спецификации
SFP+ пасивни
0.5м~3м: 30AWG
3м: 24AWG


Прашање Сега +Прашање Сега -
Со цел да се задоволи побарувачката на пазарот, ние постојано ќе се развиваат нови

SFP+ Кабел

производи. Затоа, ние сме искрено со нетрпение очекувам да се донесе долгорочна соработка со двете државни и странски претпријатија.