Italian, Italiano

Багажникот кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> Багажникот кабел
Ние често ги подобриме нашите производи, како што секој технологија промени во брзо развивање на индустријата. Ние се обидуваме секој начини да бидете сигурни дека нашиот производ на Багажникот кабел ќе ги задоволи барањата на нашите клиенти. ние сме среќни да понуди подетални информации на повеќе модели за вашата препорака. Ве молиме контактирајте не сега.
Багажникот кабел

модел:
Багажникот кабел
Бакар или ЦЦА диригент
Челик гласник за подобра механичка функција.
Алуминиумски цевки, ЈП јакна
Центарот диригент: 2.77CU/CCA + / -0,02 милиметри
Диелектрични: Гас прошири полиетилен (11.43FPE + / -0,30 мм)
Надворешниот проводник: аргон-лачно заварување алуминиум цевка
Јакна: ЈП
Norminal јакна Диа:. 14,48 + /-0.30mm
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 88%
Врати загуба 0dB
Отпор на изолација (20 潞 в) 0000 М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
ОЕМ и ознака купувачи се добредојдени
Пакување Детална: Пакување: Достапни во согласност со барањето на клиентот.
Добар квалитет, конкурентна цена.
Брза испорака (2-4недели).
CE / Рош / UL сертификација.
Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите

Багажникот кабел

и најдобра услуга. Вашето задоволство е наше задоволство, ние го поздравуваме и да ја цениме вашиот предлог и повратни информации за тоа како можеме да ви служат подобро. Очекувам да има добри деловни односи со тебе наскоро!