Italian, Italiano

Багажникот кабли

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Коаксијален кабел -> Багажникот кабли
www.lancabletaiwan.com е professionalof компании кои развиваат различни спецификации за висок квалитет Багажникот кабли. На технички персонал имаат долга историја на развивање на водечките компании за производи за овие индустрии, кое обезбедува сигурноста на готови производи производи. Ве молиме да бидат слободни да контактирате со нас за повеќе детали.
Багажникот кабли

модел:
Багажникот кабли
Алуминиумски цевки, ЈП јакна
Центарот диригент: 3.15CU/CCA + / -0,03 милиметри
Диелектрични: Гас прошири полиетилен (13.03FPE + / -0,30 мм)
Надворешниот проводник: аргон-лачно заварување алуминиум цевка.
Јакна: ЈП
Norminal јакна Диа:. 15,50 + /-0.30mm
Norminal капацитетот: 50 + / -3 pF / m
Norminal Импеданса: 75 + / -3 оми
Брзина на пропагација: 88%
Врати загуба 0dB
Отпор на изолација (20 潞 в) 0000 М Ω км
Диелектрични сила (диригент за да ги заштити) 0,6 kV
Слабеењето тестирани на 68 潞 F (20 潞 C)
Прашање Сега +Прашање Сега -
производи Листа

Ние искрено добредојде на контакт да се преговара за соработка за взаемна корист и development.We нудат гаранции за секој

Багажникот кабли

и посветен во снабдување со врвен квалитет и најдобра услуга за сите корисници.