Italian, Italiano

USB3.0 Кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> USB кабел -> USB3.0 Кабел
Ние се техничка Taiwan USB3.0 Кабел производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контактирајте не.
USB3.0 Кабел

модел:
USB3.0 Кабел
Карактеристики:
Диригент: чист бакар
Едиција: USB1.0, 2.0,3.0 факултативно
Мерач: 30AWG, 28AWG, 26AWG изборен
Должина: 0.5M, 1.5M, 2M, 5м, 10M, 15 милиони, а во согласност со барањето на клиентите.
Јакна боја: црна, Буле, сива, транспарентни и во согласност со барањето на клиентите.

Електрични:
100% отворен и краток тест.
Hi-Пот: DC 300V 10ms
Отпор на изолација: 10 милиони ОМ / 300V мин.
Контакт Отпор: 0.01 ОМ Макс.
Заштити до 65% плетенка.
Работна температура:-25oC ~ 85 º С
Механички:
Над мувла: ПВЦ 70Pa UL94V-0 Црното
Пред мувла: ЈП ниска густина
Контакт: бакарни легури.
Вметнување сила: 35 N Макс.
Повлече сила: 10 N Мин

Пакување и испорака
Пакување Детална: Polybag, Според условот на клиентите.
Испорака Детална: 7-15 дена по депозит потврдена.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашите добро? Опремени објекти, професионални вештини и одлична контрола на квалитетот кои ни даваат повеќе високо ниво

USB3.0 Кабел

и искрена услуга за нашите клиенти да се прошири плима на индустријата. Ние? Очекуваме да се направи добра соработка со вас.