Italian, Italiano

USB кабел

Вие сте тука: Насловна -> производи -> USB кабел
www.lancabletaiwan.com е водечки производител, на снабдувачот и извозник на USB кабел in Taiwan која има висок квалитет и разни бои. Со цел да се обезбеди нивната подолг живот и квалитет ние производство на овие производи, со користење врвот одделение суровина, како на меѓународните стандарди за квалитет. Ние нудиме овие производи во водечка индустрија на цени што ги прави исклучително популарен меѓу нашите клиенти. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
 • USB кабли
  USB кабли
  Спецификации
  USB кабел 3,0
  1. USB3.0 Секаков вид како на вашите барања.
  2. Факултативна злато и никел позлата.
  3. А Тип надолу инклузивно USB1.0/1.1/2.0

  USB кабел 3,0
  Поддршка 5Gbps датум стапка.
  Со голема брзина USB3.0 кабел (во согласност со USB1.1, USB 2.0, USB3.0)
  целокупната штит: целокупната алуминиумски полиестер штит со мозоци жица гној конзервирани.
  бакар плетенка штит.

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: Polybag, Според условот на клиентите.
  Испорака Детална: 7-15 дена по депозит потврдена.

 • USB3.0 Кабел
  USB3.0 Кабел
  Карактеристики:
  Диригент: чист бакар
  Едиција: USB1.0, 2.0,3.0 факултативно
  Мерач: 30AWG, 28AWG, 26AWG изборен
  Должина: 0.5M, 1.5M, 2M, 5м, 10M, 15 милиони, а во согласност со барањето на клиентите.
  Јакна боја: црна, Буле, сива, транспарентни и во согласност со барањето на клиентите.

  Електрични:
  100% отворен и краток тест.
  Hi-Пот: DC 300V 10ms
  Отпор на изолација: 10 милиони ОМ / 300V мин.
  Контакт Отпор: 0.01 ОМ Макс.
  Заштити до 65% плетенка.
  Работна температура:-25oC ~ 85 º С
  Механички:
  Над мувла: ПВЦ 70Pa UL94V-0 Црното
  Пред мувла: ЈП ниска густина
  Контакт: бакарни легури.
  Вметнување сила: 35 N Макс.
  Повлече сила: 10 N Мин

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: Polybag, Според условот на клиентите.
  Испорака Детална: 7-15 дена по депозит потврдена.
 • USB3.0 Кабли
  USB3.0 Кабли
  Карактеристики на производот
  Овој висок квалитет USB кон USB кабел е дизајниран за да обезбеди оптимални перформанси кога поврзан на USB 3.0 опремени компјутери и периферни уреди. Целосно во согласност со USB 3.0 спецификациите, кабел поддржува пренос на податоци со брзина и до 5 Gbps и придобивките од двојно заштитени изградба и целосно украсениот конектор капи за максимална цврстина и потполна сигурност.

  Посебни карактеристики
  Злато / НИКЕЛИРАНА.
  Брзина на трансфер: до 5Gbps
  Компатибилен со USB3.0
  Се зголеми 2 пар на СДП, full-duplex пренос на податоци
  Подобро управување на енергијата да се избегне непотребното губење време.

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: Polybag, Според условот на клиентите.
  Испорака Детална: 7-15 дена по депозит потврдена.
 • Мини USB кабел
  Мини USB кабел
  USB 3.0 Тип
  - Поддршка на 5Gbps стапка на податоци, само 625MB / s
  - Заштитени извртени пар (STP) се користи за USB 3.0
  - Еден тип надолу инклузивно USB 1.0/1.1/2.0
  - Минимизирање конектор форма фактор варијации.
  - Управување со ЕМИ.
  - Сите двострано податочна комуникација.

  Пакување и испорака
  Пакување Детална: Polybag, Според условот на клиентите.
  Испорака Детална: 7-15 дена по депозит потврдена.
Политиката на компанијата е да се осигура дека вие и вашите клиенти имаат корист од сеопфатна советодавни услуги, иновативни и високо квалитетни

USB кабел

со конкурентна цена и за време на испорака, строго придржување кон роковите и лична посветеност кон секој проект.