Italian, Italiano

SFP Plus Kabel

Du är här: Hem -> produkter -> SFP Plus Kabel
www.lancabletaiwan.com specialiserat på tillverkning, leverans och export SFP Plus Kabel, med en fabrik i Taiwan. Det har alltid varit vårt fokus att tillverka bästa produkter och leverera dem i tid med uppmärksam kundservice. Vår innovativa anda ger oss möjlighet att ligga steget före våra konkurrenter genom att ge det bredaste sortimentet produkterna. Förfrågningar från globala grossister, distributörer, köpare, agenter och OEM / ODM är välkomna.
  • SFP Kabel
    SFP Kabel
    SFP+ passiva kablage är högpresterande, kostnadseffektiv jag/O-lösningar för 10G Ethernet och 10G Fiber Channel-program. SFP+ kopparmoduler tillåter hårdvara tillverkar för att uppnå hög portdensitet, konfigurering och användning på en mycket låg gjuten och minskad effektbudget. De snabba kablage möta och överträffa Gigabit Ethernet och Fiber Channel branschstandard krav på prestanda och tillförlitlighet.
    Kompatibel med: Cisco, Arista, HP, Juniper, Extreme, Allied Telesis, Foundry, Force10, Alcatel-Lucent... och mer
    SFP+ kabelmonteringssökande server, lagring, switchar, hubbar etc.

    Tillämpningar
    SFF-8431-kompatibel
    Stöder datahastigheter på upp till 10Gbps
    100 Ohm differentiell impedans
    EEPROM signatur
    Dra till Släpp spärrkonstruktion
    360°kabel fläta crimp
    Förstärkt EMI-filtrering
    AC-kopplade in-och utgångar
    SFP Small Form-Factor Pluggable

    Specifikationer
    SFP+ passiv
    0,5m~3m: 30AWG
    3m: 24AWG

  • SFP kopparkabel
    SFP kopparkabel
    SFP+ Koppar Twinax kablar är lämpliga för mycket korta avstånd och erbjuder en mycket kostnads-effektivt sätt att få kontakt inom ställningar och över intilliggande rack. SFP+ kablar ger en låg kostnad SFP+ lösning. SFP+ direkt kopplade twinax kablage stödjer 10 Gigabit Ethernet, 10 Fiber Channel, och andra branschstandarder.
    Kompatibel med: Cisco, Arista, HP, Juniper, Extreme, Allied Telesis, Foundry, Force10, Alcatel-Lucent... och mer
    Tillämpningar
    • Stöder 10GBASE Ethernet
    • Ger flexibilitet för gränssnitts val
    • Stöder "betala-som-ni-befolkar "modell
    • Stöder digital optisk övervakningskapacitet
    • Europaparlamentet stöder Cisco kvalitet identifiering (ID) funktion som gör en Cisco switch för att identifiera om modulen är certifierad
    • Optisk interoperabilitet med 10GBASE XENPAK, 10GBASE X2, och 10GBASE XFP gränssnitt på samma länk
    Specifikationer
    SFP+ aktiv
    0,5m~7m: 30AWG
    7m~10m: 28AWG
    10m~15m: 24AWG

  • SFF-8431
    SFF-8431
    10Gtek s SFP+ Twinax Cable Assembly är en 10 GbE-lösning som ansluter 10Gb/s värdsystem till en mycket lägre kostnad än optiska sändtagare.
    10Gtek s SFP+ Koppar Twinax kablar är lämpliga för mycket korta avstånd och erbjuder en mycket kostnads-effektivt sätt att få kontakt inom ställningar och över intilliggande rack. SFP+ kablar ger en låg kostnad SFP+ lösning. SFP+ direkt kopplade twinax kablage stöder 10 Gigabyte Ethernet, 10 Fibre Channel, och andra branschstandarder. Denna kabel finns på längder från 0,5m till 15m.
    Kompatibel med: Cisco, Arista, HP, Juniper, Extreme, Allied Telesis, Foundry, Force10, Alcatel-Lucent... och mer

    Tillämpningar:
    • 1-8G Fiber Channel och 1-10G Gigabyte Ethernet
    • Nätverk, lagring, telekommunikation
    • Hub, switchar, routrar, servrar, nätverkskort (NIC)
    • Hög kapacitet jag/O i Storage Area Networks, Network Attached Storage, och servrar
    • Switched tyg jag/O såsom ultrahög bandbredd switchar och routrar
    • Datacenter kabelinfrastruktur
    • Hög densitet anslutningar mellan nätverksutrustning

    Specifikationer:
    • SFP+ till SFP+ Kontaktdon
    • 10Gb/er
    • Koppar Passiv
    • 0,5~15 Meter
    • AWG24, 28,30

  • SFP AOC
    SFP AOC
    10Gtek s SFP+ Active Optical Cable (AOC) är en 10Gbps lösning för 10G Ethernet, och hög-prestanda datorapplikationer. Den integrerade kabeln överför 10Gbps data i varje riktning över en lös slang fiber med avstånd upp till 100 m. Den AOC är SFP+ MSA efterlevnad, låg strömförbrukning och låg vikt.
    Kompatibel med: Cisco, Arista, HP, Juniper, Extreme, Allied Telesis, Foundry, Force10, Alcatel-Lucent... och mer

    Tillämpning
    • High Performance Computing Kluster
    • Servrar, switchar, lagring och
    • Nätverks Interference kort (NIC)
    • Datakom och tele switch eller router bakplan anslutning
    • Högprestandaberäkningar samtrafik

    Specifikationer:
    • 10Gb/s seriellt optiskt gränssnitt
    • Stöd digitala diagnosövervakning för modultemperatur, Vcc, Rx ineffekt, Tx_Disable och Rx_LOS
    • RoHS
    • 850nm hög-hastighet VCSEL och PIN-mottagare
    • Operation Mål Temperatur: 0~70°C
    • Hot pluggable
    • Singel 3,3V strömförsörjning
    • Låg strömförbrukning
    • Metall bifoga för lägre EMI
    • Längd:0,5m / 1m / 2m / 3m / 4m / 5m / 7m /10m / 20m / 30m / 50m / 100m /300m
    • 0,5m~100m: OM2 MM fiber
    • 100m~300m: OM3 MM fiber

Vår Hemligheten bakom framgång har varit vår ledningens policy att ansluta sig till affärsetik i sin hantering av kunder. Vi försäkrar dig om leverans i tid av finaste

SFP Plus Kabel

backas upp av ombedd och noggrann kundservice.